Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de “Alsancak Stadı ile 96 Tesisin Toplu Açılış Töreni”nde konuşma yaptı.

Konuşmasında, “Allah’ın izni, milletimizin dirayetiyle 1923’te başaramadıkları gibi 2023’te de başaramayacaklar.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “19 yıldır bu ekonomi politikasının hazırlıklarını yapıyoruz. Artık ülkemiz ekonomisinin kronik hastalıklarını azaltma değil tedavi etme aşamasına geçtik.” dedi.

Halka “Halkımızı da çiftçimizi de yüksek faize ezdirmeyeceğiz. Bu faizler düşecek. Bu ekonomi politikasını akşamdan sabaha düşünerek hayata geçirmedik. Hiç endişe etmeyin, daha çok kazanacağız, çalışanlarımız daha iyi ücret alacak. Esnafımız daha çok kazanacak. Vatandaşlarımızın bundan sonraki süreçte eli bolluk içinde olacak.” diye seslenen Erdoğan, “Milletimizin 2023’te tercihini mandacı iktisatçı ve siyasetçilerden yana değil büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasından yana kullanacağına yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

Döviz rezervi konusuna da temas eden Erdoğan, “Merkez Bankasının döviz rezervi neydi biliyor musunuz? 27,5 milyar dolar. Şimdi 127 milyar dolar. Nereden, nereye.” dedi.

CHP’li Öztrak: Sabit gelirli için ev almak artık hayal ötesi CHP’li Öztrak: Sabit gelirli için ev almak artık hayal ötesi

Ülkedeki mandacı iktisatçıların ve mandacı siyasetçilerin, Türkiye’nin en büyük ekonomik kurtuluş mücadelesini tam tersi göstermeye çalıştıklarını iddia eden Erdoğan, “Ne yaparlarsa yapsınlar, bizi üretim, istihdam ve cari denge odaklı bu ekonomi programımızdan geri döndüremeyecekler.” diye konuştu.