Sinema sanatına ilgi duyan kabiliyetli gençleri teşvik etmek ve insanî değerlerin sinema sanatı vasıtası ile canlandırılmasına vesile olmak amacıyla TV5 ile Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER) tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kısa Film Yarışması’nın ikincisinde dereceye giren eserler belli oldu.

Iğdır'daki Tuz Dağı'nı 1 yılda 80 bin kişi gezdi Iğdır'daki Tuz Dağı'nı 1 yılda 80 bin kişi gezdi

Başvuruları 3 Eylül 2021’de başlayan ve 21 Ocak 2022’de sona eren yarışmada, danışmanlar tarafından başvuru şartlarını taşıyan 43 eser kabul edildi. Düzenleme Kurulu tarafından yapılan ilk değerlendirmeler sonucunda 43 eser arasından 13 eser ‘Jüri Heyeti’ne sunuldu.

23 Şubat 2022 tarihinde Dr. Medya Stüdyolarında MÜSİDER Başkanı Arslan Ateş, Yönetmen Harun Korkmaz, Seslendirme Yönetmeni Doğuhan Akın, Yönetmen Gökhan Ateştürk, Yapımcı Abdurrahman Çapar, Yapımcı Selim Geçer ve TV5 Editörü Yunus Emre Avcı’nın da yer aldığı 11 kişilik Jüri Heyeti, yarışmaya katılmaya hak kazanan filmleri değerlendirerek puan verdi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda dereceye giren kısa filmler, ödül töreninde açıklanacak.

TV5 Stüdyosundan canlı olarak yayınlanacak olan “2. Kısa Film Yarışması Ödül Töreni” programında, jüri heyetinden Doğuhan Akın, Gökhan Ateştürk, Selim Geçer ve Mehmet Ali Kayacı, yarışma hakkında değerlendirmede bulunacaklar.

Yarışmada ilk 3’e giren kısa filmlerin yönetmenleri, görüntülü bağlantı yoluyla canlı yayına katılarak, eserleri ve çekim süreci hakkında bilgi verecekler.

Programda, dereceye giren filmler izletilecek.

Dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri, 3 ay sonra gönderilecek.

Yarışma birincisine 7.500 TL, ikincisine 5.000 TL, üçüncüsüne 2.500 TL ödül verilecek.