Anadolu Gençlik Derneği (AGD), her sene olduğu gibi bu sene de üniversite tercihleri yapacak öğrencilere yardım etmeye devam ediyor.

Eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan: ÖSYM’deki bazı kişiler yolsuzluk yapmış olabilir       Eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan: ÖSYM’deki bazı kişiler yolsuzluk yapmış olabilir      

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından başlatılan tercih destek sistemi hem internet sitesi üzerinden hem de telefon numaraları ile iletişime geçerek gerçekleştiriliyor. Üniversite bölümleri ile alakalı olarak her bölüm için ayrı ayrı danışma hatları belirlenirken, başvuran öğrencilerin akıllarındaki soruların cevaplandırılması hedefleniyor.

HEM ONLINE HEM DE DANIŞMA HATLARINDAN DESTEK SAĞLANIYOR

AGD tarafından yürütülen destek çalışmaları ile eğitim tercihinde nelere dikkat edilmesi, nasıl bir yol ve yöntem izlenilmesi gerektiği konusunda online olarak öğrencilere destek sağlanıyor. Öğrencilerin hayalini kurduğu üniversitelere gitmesi için kurulan sistem ile öğrencilerin akıl danışacağı bir kapı olarak başvuruları bekliyor.

“KARDEŞLİK YÜK OLMAZ, YÜK ALIR”

Tercih destek hatları ile ilgili olarak AGD Üniversite Komisyonu’ndan yapılan açıklamada, “Tercih döneminde aklına takılan tüm sorularla alakalı; http://tercih.agduniversite.com web adresimize ve AGD Üniversite WhatsApp danışma hatlarımıza bekliyoruz. Unutma! Biz her zaman seninleyiz, çünkü kardeşlik yük olmaz, yük alır. Bu yolda, önüne çıkan engelleri birer birer aşarak artık son düzlüğe geldin. Omuzlarına yüklenen sorumluluğun farkındayız ve yanlış bir tercih yapmanı istemiyoruz. Yapacağın tercihle hayallerini gerçekleştireceğin için artık daha dikkatli olmalısın” ifadeleri kullanıldı.