TÜİK haziran ayı işsizlik rakamını açıkladı TÜİK haziran ayı işsizlik rakamını açıkladı

2016 yılında bakanlar kurulu kararı ile aralarında Kilis'in de olduğu 49 şehir, 141 bölge büyük ve tarım alanı ilan edildi. Ancak Kilis'te ova ilan edilen bölgede kaçak villalar yapıldı.

Yapılan kaçak villaların sahiplerinden birisi ise AK Parti Kilis il yöneticisi Necmettin Şekeroğlu’na ait olduğu öne sürüldü... Şekeroğlu’nun, birisi oğluna olmak üzere 6 kaçak villa yaptırdığı iddia edildi.

AK Parti'li Kilis belediyesi, AK Parti Kilis il yöneticisi Necmettin Şekeroğlu'na kaçak villalar için 544 bin lira ceza kesti ve villaları mühürledi. Ancak mühürler sökülerek, inşaata devam edildi.

Bu kez 616 bin lira daha ceza kesildi. Tarım il müdürlüğü de 250 bin lira ceza verdi. Eski haline getirilmediği için ceza 3 katı olan 750 bin liraya çıkarıldı. Ancak kaçak villa yapımı yine durmadı ve halen devam ediyor.

6 villa yaptıran AK Parti Kilis il yönetici, kaçak yapılaşmalar hakkındaki savunması şöyle:

“Adı tarım arazisi ama kayalık mevki. Masa başında orayı tarım arazisi, ova ilan etmişler. 5-6 arkadaş bir araya geldik, bağ evi yapmak için. Bizim imarla aramızda 300 metre var. Şehrin binaları bize 300 metre mesafede. Burada ya imara girecek ya da imar affı çıkacak. Biz toplumdan ve sizden anlayış istiyoruz.”