Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman basın açıklamasında değerlendirmelerde bulunuyor Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman basın açıklamasında değerlendirmelerde bulunuyor

“Hayırdır Sayın Erdoğan, hesabın mı şaştı?”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grubu Toplantısı’nda gündemi değerlendirdi. Akşener, konuşmasında döviz krizini değerlendirirken şunları söyledi:

“Bu mālûm arkadaş, son olarak çıkıp ne dedi biliyor musunuz? Türkiye’yi bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkaracaklarmış. Vay vay vay! Bak sen hele… Hamāsette gelinen noktaya bakar mısınız? Muhterem, daha 2 hafta önce ‘Türkiye uçuyor, aşıyor, kaçıyor’ diyordun. Ekonomiyi şaha kaldırıyordun. Hatta ciltler dolusu ekonominin kitabını yazıyordun. Hayırdır Sayın Erdoğan, hesabın mı şaştı? Anlatacak masallar mı bitti? Suçlayacak meslek grubu mu kalmadı?

Kardeşim, Türkiye ekonomisini işgal etmeye kalkanlar, sen, 5 müteahhidin ve liyakatsiz kadrolarından başkası değil. Ekonomiyi yerle bir eden siz, ticareti işgal eden siz, tarıma taarruz başlatan siz, millet hazinesini ganimet görüp yağmalayan da siz. Şimdi çıkıp kime karşı neyin savaşını vereceksin? Ekonominin dibe vurmasının, zamların, işsizliğin, uçan enflasyonun, dövizin sebebi sensin. Şimdi çıkıp kendi kendinle mi mücadele edeceksin?

“Gölge etme, başka ihsan istemeyiz”

Daha dün meclis grubumuz, genel görüşme talebinde bulundu. Dedik ki, döviz kurlarında meydana gelen ani artışın nedenleri belirlensin. Bu nedenler ivedilikle engellensin ve oluşturduğu tahribat giderilsin. Siz ne yaptınız? Ortağınla el ele verip reddettiniz. Yani ‘Biz bu durumdan gayet memnunuz. Bize göre ortada bir problem yok’ dediniz.

Tayyip Bey, bu iş böyle olmuyor. Sen saçmaladıkça, olan bu güzelim memlekete oluyor. Gel, kendini de milletimizi de daha fazla yorma. Daha fazla tadımız kaçmadan getir sandığı. Gerisini biz ve milletimiz hallederiz. Sen yeter ki gölge etme; biz başka ihsan istemiyoruz.”

“Ekonominin evelallah kitabını yazdık, yazmaya da devam ediyoruz” sözünü hatırlatarak,