Terkoğlu sordu; Erbakan, görevini 28 Şubat'ta değilde neden Haziran'da devretti Terkoğlu sordu; Erbakan, görevini 28 Şubat'ta değilde neden Haziran'da devretti

Almanya’da evinde saldırıya uğrayan BirGün Gazetesi Yazarı Erk Acarer, “Bizim TV” isimli YouTube kanalında, Lâle Özan Arslan’ın sorularını cevapladı.

“Sağlık durumunuz nasıl?” sorusuna, gülerek “Biraz yorgunum. Dayak yemiş gibiyim. Onun dışında bir problemim yok. Sağlık durumum da çok iyi, ruh hālim de çok iyi.” diyerek cevap veren Acarer, “Çok yoğun bir güvenlik koruması altındayım. Pazartesi tekrar bu konu görüşülecek. Sanıyoruz ki bu koruma biraz daha artacak. Bu arada tabi biz anlatmaya çalışıyoruz, saldırının arkasında aslında ne olduğunu. Bunun bir kriminal saldırıdan çok politik bir saldırı olduğunu anlatıyoruz ve özellikle bunun üzerinde duruyoruz. Salı günü bir toplantımız olacak, İçişleri Bakanlığında. Çarşamba günü de bir basın toplantısı düzenleyeceğiz, gazeteci dostlarımız ve dünyaca da bilinen gazeteci örgütleriyle.” diye konuştu.

Erk Acarer, bu saldırının, sadece kendisine değil, yazan, konuşan, çizen ve olaylarla ilgili dizgileri, AKP-MHP iktidarının içine karıştığı pislikleri anlatan tüm gazetecilere, tüm siyasetçilere yapılan bir saldırı olduğunu vurguladı.