Gazeteci Bahar Feyzan, KRT televizyonunda yayınlanan “Fikrini Söyle” programında, G-20 zirvesi ve Türkiye’nin cumhurbaşkanı seçimi konusuna dair kulisleri aktardı.

Beyaz Saray muhabirlerinin kendi aralarında haberleştikleri bir havuz olduğunu ve o havuzda yer alan gazeteci arkadaşları olduğunu belirten Feyzan, onlara G-20 zirvesinin Türkiye açısından nasıl geçtiğini sorduğunu söyledi. Feyzan, gazeteci arkadaşının, kendisine, burada görüşmelerin arka planının bir müddet sonra bu havuzdaki muhabirlere aktarıldığını belirterek, kendisine şunları söylediğini nakletti:

Uçak inmeyen havaalanı için ulaşım ihalesi açıldı Uçak inmeyen havaalanı için ulaşım ihalesi açıldı

“G-20 aslında Erdoğan için çok güzel geçmedi. Tam tersine çok kötü geçti. Çünkü Biden’ın da söylediği, Avrupa liderlerinin de söylediği şey şu: ‘Sağlık sorunlarını bahane et ve 2023’te aday olma.’ (Biden) bunu resmî olarak tabii ki açıklamaz ama Beyaz Saray muhabirlerinin kendi havuzlarında kendi yaptıkları konuşmalara ve bana aktardıkları şeyler bu. Ama bunu resmî olarak kimse doğrulamaz ama dediğini söyledikleri şey bu. Evet, ‘Sen, 2023 seçimlerine artık aday olma. Sağlık sorunlarını bahane et. Sadece Biden değil başka liderler de. Yani Roma’da aslında bir şekilde böyle bir toplu diyebileceğimiz baskıya maruz kaldığını Erdoğan’ın, dolayısıyla o yüzden moralinin de bozulduğunu, Glaskow’a bu yüzden geçmediğini söylüyorlar, buradaki muhabirler.”