15 Temmuz gecesinin meşhur telefon görşmesini canlı yayında gerçekleştiren Hande Fırat ve Recep Tayyip Erdoğan bu kez başka bir  telefon görüşmesi nedeniyle gündeme geldi.

CNN Türk'te Gece Görüşü programını sunan gazeteci Hande Fırat, canlı yayın esnasında gelen telefon üzerine rejinin kendisini ekrandan alması için el işareti yaptı. Ekranda 3-4 dakika görünmeyen Fırat'ı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aradığı öğrenildi.

Hande Fırat'la konuşan Medyaradar'dan Cezmi Sayılgan, telefonun kimden geldiğini sordu. Fırat ise "Canlı yayında Cumhurbaşkanı aradı, yayını rejiye kestiremediğim için telefonu açmak zorunda kaldım" dedi.

Erdoğan'ın Hande Fırat'ın bayramını kutlamak için aradığını öğrendiğini belirten Sayılgan, şunları yazdı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hande’nin yayında olduğundan haberi yokmuş. Yayında olduğu için bir paravanın arkasından kısık sesle konuşan Hande Fırat’a 'Neden kısık sesle konuşuyorsun' diye sormuş Cumhurbaşkanı Erdoğan hatta. Başarılı sunucu da canlı yayında olduğunu söyleyince 'Öyle mi, yayına devam et' deyip görüşmeyi sonlandırmış."

images (6)

Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hande Fırat dışında başka gazetecileri de tek tek arayarak bayramlaşıyor mu? 
Erdoğan, bu görüşmeleri bir aracı olmaksızın kendisi mi gerçekleştiyor?
Erdoğan, bir başkasını aramıyorsa Hande Fırat'la canlı yayında ne konuşmuş olabilir?

Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu: Bu ülkede iktidar var ama iktidara güven yok Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu: Bu ülkede iktidar var ama iktidara güven yok