Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman basın açıklamasında değerlendirmelerde bulunuyor Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman basın açıklamasında değerlendirmelerde bulunuyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Habertürk televizyonunda yayınlanan “Olaylar ve Görüşler” programında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Son günlerdeki siyasî ziyaret trafiğindeki hareketliliğe dair bir soruyu cevaplayan Davutoğlu, yaptığı görüşmeleri özetledikten sonra, “Bugün de Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ile uzun bir görüşme gerçekleştirdik. Bu doğal ve bundan sonra da devam edecek.” dedi.

Davutoğlu, ‘Ne kadar görüştünüz? 3 saat mi dediniz?’ sorusunu da “Evet, yani uzun bir süre görüştük. Tabi Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ile çok eskiye dayanan bir birlikteliğimiz, ta akademik hayata kadar giden bir birlikteliğimiz var.” diye konuştu.

Davutoğlu, görüşme konusunu da “Türkiye’deki son gelişmeler ve özellikle de içine girmiş olduğumuz ekonomik-politik sarmal” olarak özetledi.