İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; Kadıköy’deki metro otoparkı şantiyesi, temeli atılan ‘Yuvamız İstanbul Kreşi’, Festival Alanı ile Haldun Taner Sahnesi restorasyon inşaatına kadar toplam 6 farklı noktada inceleme yaptı.

İmamoğlu, “Ne yazık ki geçmiş dönemlerde, bazı ilçelerimiz hizmet eşitliği açısından çok arka plana itilmiş, hizmet noktasında çok görülmemiş ilçeler oldular. Siyasi zeminde, siyasi temelde böyle bir ayrıştırıcı gözün, aslında büyük fotoğrafta İstanbul'a zarar verdiği net. Biz, bugün Kadıköy'ü ziyaret ederken, yarın başka bir ilçeyi ziyaret ederken, hiçbir siyasi ayrım yapmaksızın, eşit bir hizmet bakış açısıyla yürüyoruz” dedi.

İmamoğlu, Kadıköy’deki kurum yatırımlarının bir bölümünü, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ile  yerinde inceledi. İncelemelerini sürdüren İmamoğlu ve Odabaşı, inceleme gezisiyle ilgili değerlendirmelerini  Haldun Taner Sahnesi’nde yaptı.

Başkan Yüksel’den Saldırıya Uğrayan Cemevi Başkanına Geçmiş Olsun Mesajı Başkan Yüksel’den Saldırıya Uğrayan Cemevi Başkanına Geçmiş Olsun Mesajı

İmamoğlu, akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise, "Sesini değil, sözünü yükselt. Çiçekleri büyüten gök gürültüleri değil, yağmurlardır.” dedi.