Advert
DÜNYA
Giriş Tarihi : 20-12-2019 23:49

“Dininizi almak isteyen inançsız birinin yerime geçmesini istiyorlar”

ABD Başkanı Donald Trump, kendisinin görevden alınması için çağrıda bulunan ve Evanjelistlere yakınlığı ile bilinen Christianity Today (CT) dergisini sert dille eleştirdi. Trump, “Christianity Today dergisi, rutin bir telefon görüşmesinin mükemmel transkriptini okumak konusunda bir şey bilmezken dininizi, silahlarınızı almak isteyen radikal solcu inançsızın birinin Donald Trump yerine başkan olmasını tercih ediyor” dedi.

“Dininizi almak isteyen inançsız birinin yerime geçmesini istiyorlar”

Başkan Yardımcısı Mike Pence’in de parçası olduğu Evanjelist topluma yakınlığı ile bilinen Christianity Today dergisinin baş yazısı, Trump’la Evanjelistleri karşı karşıya getirdi.

Derginin Genel Yayın Yönetmeni Mark Gali tarafından kaleme alınan makalede Evanjelistlere “Trump’ı haklı çıkarma şekliniz, sizin Tanrı ve kurtarıcınıza karşı şahitliğinizi etkileyecektir” diye seslendi.

Gali, “Trump’ın görevden alınması gereğinin bir parti sadakati konusu değil 10 Emrin Yaratıcısı’na olan bağlılığına dair bir konu olduğuna inanıyoruz” ifadeleriyle Evanjelist Hristiyanlara çağrı yaptı.

Bunun üzerine Twitter hesabından açıklama yapan Trump şunları kaydetti:

“Hiçbir başkan, Evanjelist topluma bu kadar iş yapmadı”

“Aşırı solcu veya bazılarının ilerici de dediği ve işleri iyi gitmeyen ve Billy Graham ailesine yıllardır bulaşmayan Christianity Today dergisi, rutin bir telefon görüşmesinin mükemmel transkriptini okumak konusunda bir şey bilmezken; dininizi, silahlarınızı almak isteyen radikal solcu inançsızın birinin Donald Trump yerine başkan olmasını tercih ediyor. Hiçbir başkan, Evanjelist topluma bu kadar iş yapmadı. Sahneye çıkan Demokratlardan hiçbir şey alamayacaksınız. Bir daha da CT okumayacağım.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA