GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-12-2019 22:38

“80 bin İdlibli kardeşimiz, ülkemize doğru göç etmeye başladı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 milyon insanın yaşadığı İdlib’deki son katliamlar sebebiyle bu bölgede tekrar ciddi bir hareketlilik oluştuğunu belirterek, “Bombardımandan kaçan 80 binin üzerinde İdlibli kardeşimiz, ülkemiz sınırlarına doğru göç etmeye başladı. Şayet İdlib halkına yönelik vahşet son bulmazsa bu sayı daha da artacaktır” dedi.

“80 bin İdlibli kardeşimiz, ülkemize doğru göç etmeye başladı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen İlim Yayma Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Suriye kaynaklı yeni bir göç dalgasını daha kaldıramayacağını söyledi.

Erdoğan, bu konuda şunları söyledi:

“4 milyon insanın yaşadığı İdlib’deki son katliamlar sebebiyle bu bölgede tekrar ciddi bir hareketlilik oluştu. Bombardımandan kaçan 80 binin üzerinde İdlibli kardeşimiz, ülkemiz sınırlarına doğru göç etmeye başladı. Şayet İdlib halkına yönelik vahşet son bulmazsa bu sayı daha da artacaktır.

Böyle bir durumda Türkiye, bu göç yükünü tek başına taşımayacaktır. Bizim maruz kalacağımız baskının olumsuz yansımaları, başta Yunanistan olmak üzere tüm Avrupalı ülkelerin de hissedeceği bir konu olacaktır. Bu durumda 18 Mart mutabakatından önce yaşanan sahnelerin tekrarlanması kaçınılmazdır.”

Rusya nezdinde saldırıların son bulması için gereken her türlü çabayı gösterdiklerini ve göstermeye de devam edeceklerini ifade eden Erdoğan, “Yarın bir heyeti Moskova’ya gönderiyoruz, görüşmeleri yapacaklar ve alınacak neticeye göre biz de atacağımız adımları belirleyeceğiz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA