Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 23-12-2019 00:19

“Erdoğan, Bahçeli, Perinçek ve Uzan, şirin bir dörtlü olacaklar”

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, iktidar ortaklarının arasına Doğu Perinçek’le Cem Uzan’ın da katıldığını belirterek, “Dördü bir araya gelince küçük ortakla beraber, çok güzel, şirin bir dörtlü olacaklar. Finali beraber yapacaklar. Onu bugünden görebiliyorum” dedi.

“Erdoğan, Bahçeli, Perinçek ve Uzan, şirin bir dörtlü olacaklar”

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, Rize’de partisine katılımlar sebebiyle düzenlenen programda konuştu.

Konuşmasının başında Rize Lisesi mezunu olduğunu, diplomasını bu okuldan aldığını belirten Aydın, “Biraz spor yanım da vardır. Rize Lisesi’nde basketbol oynadım. Trabzon’daki bölge şampiyonasına Rize adına katılmıştım. Yani burayı az çok bilen bir kardeşinizim” dedi.

Türkiye’nin değişen şartları içerisinde oyun kurucu rolüyle ortaya çıkmış bir İYİ Parti varlığı olduğunu söyleyen Aydın, İYİ Parti’nin bu varlığıyla Türk siyasetine yön verdiğini söyledi.

Koray Aydın, kendilerini bu noktaya, ülkenin içinde bulunan şartları ve kendilerine silsile halinde emanet edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tek kişinin iki dudağının arasına hapseden anlayışı kabullenmeyişleri ve buna isyan etmeleri olduğunu ifade etti. Aydın, sözlerine şöyle devam etti:

“Her şey, herkesin gözleri önünde cereyan ediyor. Arsızlık, uğursuzluk, talan, yalan sanki kurumsallaşmış bu ülkede. Sanki bu yalanı, talanı, hedefsizliği, adaletsizliği kabul edip, bu yanlışa bile biat eden insanlar çıkmış bu ülkede. Boyun eğmişler, teslim olmuşlar, kabul etmişler. Halbuki Yüce Allah, ülkeyi yönetenlere ‘Adaletle hükmedin’ diye emir kipiyle emrediyor. Onun adalet yolundan ayrılmamak, adaleti tesis etmek, o ülkeyi yaşanır kılabilmek için kanunlar önünde herkesi eşit hale getiren, Yüce Allah’ın emridir. Eğer siz, Yüce Allah’ın bu emrini görmeyip adaleti de tutar bir devlet sopası haline getirirseniz, o ülkedeki ayrışmanın, o ülkedeki bölünmenin, o ülkedeki kutuplaşmanın önüne geçemezsiniz. Zalimin kılıcı keskin olabilir ama gün gelir, zalimin elindeki o kılıç, en çok da kendisine zarar verir. Dönüp tarihe bir bakın; her zaman güce ve kuvvete esir düşenler, onu bir devlet sopası haline getirenler, onu bir güç gösterisi olarak kullananların sonu, hiçbir zaman iyi olmamıştır. Onun için biz, ülkeyi yöneten insanlara şunu söylüyoruz: Allah’ın emrettiği adaletin yoluna gelin. Devletin gücünü, imkânını, vatandaşınıza eşit kullanın. ‘Benim’ diye ayırıp, diğerlerini düşman olarak görmeyin. Dilinizi düzeltin. O dilinizi, o çatallı halden çıkarın. Sizden olmayanlara “FETÖ’cü”, “terörist” derken hiç mi Allah’tan korkmuyorsunuz?”

“İktidar ortaklarına Perinçek’le Uzan da katıldı”

İktidara “Nereye kadar yalan söylersiniz? Onun da bir sonu var” diye seslenen Aydın, “Öyle bir yapı ortaya çıktı ki, bugün Cumhur İttifakı’nın yeni paydaşları arasına Doğu Perinçek’le Cem Uzan da katıldı. Hayırlı, uğurlu olsun. (Yuh sesleri üzerine) Tepki göstermeyin yahu, gülümseyin. İşin tadını çıkarın. Ne güzel de yakışır Cem Uzan. Herhalde Cem Uzan bu sefer çay dağıtırken şeker atmaz; Çünkü şekere zam geldi. O Doğu Perinçek, çok alem bir adam. Çok hoşuma gidiyor benim. Fakat dördü bir araya gelince küçük ortakla beraber, çok güzel, şirin bir dörtlü olacaklar. Finali beraber yapacaklar. Onu bugünden görebiliyorum” diye konuştu.

Milletin ilk seçimde iktidara bir tokat atacağını ifade eden Aydın, AK Parti döneminin kapandığını ileri sürerek, “Şimdi gerileme dönemindedir. Gerileme dönemine girerseniz, müttefik ararsınız ve müttefikiniz de Cem Uzan’la Doğu Perinçek olur” dedi.

Bunun aslında bir zayıflık, korku, ‘Benim halim ne olacak?’ ve çaresizlik işareti olduğunu söyleyen Aydın, “Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları Türkiye devam ettiremez; çünkü şu anda yönetilmekte olduğumuz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile bu ülke yönetilemez, zaten yönetilemiyor” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA