SİYASET
Giriş Tarihi : 24-12-2019 23:40

Saadet Şanlıurfa İl Başkanı Yanmaz’a tweet sorgusu

Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz ve Karaköprü İlçe Başkanı Kasım Şaşkın’ın, 24 Kasım’da yayınladıkları twitter mesajları sebebiyle, İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde ifadeleri alındı.

Saadet Şanlıurfa İl Başkanı Yanmaz’a tweet sorgusu

Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, 24 Kasım’da şahsî twitter sayfasında yayınladığı mesajında, “Ey Urfalı kardeşim! İddialara göre çiftçiye, esnafa, vatandaşa hayatı dar eden bir kurum, siyasî bir partinin il başkanlığına ait kira, personel maaşı dahil tüm masrafları karşılıyormuş. Yetkililer bu konuda halkımıza açıklama yapmalı. Sistemden beslenenler sistemi değiştiremezler!” diye yazmıştı.

Yanmaz’ın verdiği bilgiye göre, mesajında herhangi bir parti ismi vermediği halde AK Parti, söz konusu tweet sebebiyle Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığının talimatı üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, ifadelerini almak üzere Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz ve Karaköprü İlçe Başkanı Kasım Şaşkın’ı Emniyet Müdürlüğüne davet etti.

Yanmaz ve Şaşkın, avukatları ile birlikte bugün saat 14:00 sıralarında Emniyet Müdürlüğüne giderek ifade verdiler. Yanmaz ve Şaşkın, yaklaşık 1 saat Emniyette kaldılar. Yanmaz ve Şaşkın’ın ifadeleri, Cumhuriyet Savcılığına gönderilecek.

Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, TV5’e telefon bağlantısı ile yaptığı açıklamada, yayınladığı tweet ile, söz konusu iddia hakkında yetkililerin açıklama yapmalarını istediğini hatırlattı. Yanmaz, mesajında herhangi bir kurum ve parti ismi kullanmadığını belirterek, “Ama her nedense AK Parti İl Başkanlığı, bunu kendi üzerine alınmış ve sanki kendisine yapılıyormuş gibi bir anlayış içerisinde, bizimle herhangi bir diyaloğa girmeden, sadece savcılığa suç duyurusunda bulunarak, Emniyette Siber Suçlar’da ifademizin alınması için şikâyette bulunmuş” dedi.

“Muhalif sesleri susturmak istiyorlar”

Yanmaz, “Urfa, adeta bir köy haline geldi. Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar. Çiftlik gibi Urfa’yı idare ediyorlar. Siz bir muhalif ses yükselttiğinizde o muhalif sesi de susturmak, sindirmek için çaba içerisindeler. Savcılığa suç duyurusunda bulunulması, ifademizin alınması da tamamen bu minval üzere olan bir hareket. İşte ‘Biz bunları sindirelim, susturalım. Biz, istediğimiz gibi şehirde at oynatalım. İstediğimiz gibi hareket edelim’ diye, böyle bir anlayış içerisinde davranıyorlar” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA