SİYASET
Giriş Tarihi : 25-12-2019 15:14   Güncelleme : 25-12-2019 15:25

“Siyaset akl-ı selîme dönsün, yeni cinayetler yaşanmasın”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, partisinin 2 sandık müşahidinin öldürülmesi hakkındaki davayı değerlendirirken, bu tür hadiselerin tekrarlanmaması için siyasetçileri aklı-ı selîme davet etti. Karamollaoğlu, “Lütfen bu memlekette kimse kimseyi düşmanlaştırarak bir politika izlemesin. Bu ülke bizim; bu ülke, hepimizin” dedi.

“Siyaset akl-ı selîme dönsün, yeni cinayetler yaşanmasın”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında, güncel siyasi gündem konularını değerlendirdi.

31 Mart yerel seçimlerinde Malatya’nın Pütürge ilçesinde oy verme işlemi sırasında Saadet Partisi’nin 2 sandık müşahidinin öldürüldüğü, 1 kişinin yaralandığı davanın sonuçlandığını belirten Karamollaoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“Suçlular ceza gördüler. ‘Biz bundan sevinç duyuyoruz’ dememiz mümkün değil. Memleketimizde meydana gelen böyle bir hadise, hepimizi derinden yaralamıştır. Siyasetin böyle bir noktaya gelmiş olması da geleceğimiz için endişeye sebebiyet vermektedir. Adaletin tecelli etmiş olmasından dolayı elbette mağdurlar, bir nebze olsun rahatlamış olabilirler; ama biz, bu hadiselerin bir defa daha ülkemizde tekrar etmemesini temenni ediyoruz.

Tabii burada esas dikkat çekmemiz icap eden, siyasetteki üslûp. Bu hadiseler, birden bire, kendiliğinden meydana gelmiyor. Hâlâ bugün bile, seçimlerden çıkılmış, belli bir zaman geçmiş olmasına rağmen gerginliği artırıcı ifadeler, adeta bizim bazı siyasîlerimizin tek ama tek siyaset yolu haline geldi. İlle düşmanlaştırma, ille de hasım olarak görme; kendi tarafını kendi tarafında tutabilmek için mantıkî gerekçeler ileri süreceklerine insanları hep düşmanca tavır sergilemeye zorlamaktadır. Bunu bizim tasvip etmemiz mümkün değildir. “

Karamollaoğlu, saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dilerken, siyasetçilerin de akl-ı selîm ile hareket etmeleri temennisinde bulundu.

Karamollaoğlu, “Lütfen bu memlekette kimse kimseyi düşmanlaştırarak bir politika izlemesin. Bu ülke bizim; bu ülke, hepimizin” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA