SİYASET
Giriş Tarihi : 30-08-2019 02:18   Güncelleme : 30-08-2019 02:24

“Muhafazakârlara verilen en büyük görev, CHP’yi dövmek olmuştur”

Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, “Bu mahalleye, tırnak içinde kullanıyorum, muhafazakâr çevreye verilen en büyük görev, hep CHP’yi dövmek olmuştur. Niye? ‘O, iktidara gelmesin’. 69 yılda 60 yıl sağ iktidardadır. Peki, bugün biz sıkıntı konuşuyorsak, herhalde bu günah, sadece CHP’nin 1940’lı, 30’lu yıllardaki günahı değildir herhalde” dedi.

“Muhafazakârlara verilen en büyük görev, CHP’yi dövmek olmuştur”

TV5’de yayınlanan ve Mehmet Ali Kayacı’nın sunduğu “Buluşma Noktası” programında, yeni parti hazırlıkları ve AK Parti’nin durumu ele alındı.

Programın konuklarından Gazeteci Gökhan Özbek’in “Bana göre Türkiye’nin en büyük partisi, ‘CHP Gelmesin Ama…’ partisidir aslında” sözü üzerine Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, “Zaten sağ, öyle dizayn edilmiştir. Sürekli öyledir yani” dedi. Kurdaş, şöyle konuştu:

Suriye politikasını CHP mi yürüttü?

“O yüzden bu, Türkiye’yi batırmaktadır. Yani ‘CHP iktidara gelmesin’… Bakın ben, bazı programlarda söyledim. Bu mahalleye, tırnak içinde kullanıyorum, muhafazakâr çevreye verilen en büyük görev, hep CHP’yi dövmek olmuştur. ‘Kutsal’dı görevimiz bizim. 1950’den beri dövüyoruz. ‘CHP’yi döv!’ Niye? ‘O, iktidara gelmesin’. E peki, e kardeşim, hep sen iktidarsın. 69 yılda 60 yıl sağ iktidardadır. Demokrat Parti, Adalet Partisi, Anavatan Partisi, AK Parti iktidarda. 69 yılın 60 yılı… Peki, bugün biz sıkıntı konuşuyorsak, herhalde bu günah sadece CHP’nin 1940’lı, 30’lu yıllardaki günahı değildir herhalde. Bugün Amerikancılığı konuşuyoruz. Meselâ Şam (Suriye) politikasını CHP mi yürüttü? Irak politikasını CHP mi yürüttü? IMF’yi, Dünya Bankası’nı bu ülkeye kim getirdi?”

Kurdaş’ın bu sözleri üzerine program konuklarından Gazeteci Veysi Dündar, “Millî Gazete’nin Genel Yayın Yönetmeni olarak ve Saadet Partili birisi olarak kullandığın cümle çok önemli” değerlendirmesinde bulundu.  Kurdaş da karşılık olarak, “Ben kendime inanan birisiyim. Yani konuştuklarımın nereye çekilebileceğini… Ben bunu çok zeminde de söylemiş bir insanım” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA