SİYASET
Giriş Tarihi : 28-12-2019 06:20   Güncelleme : 28-12-2019 06:37

“Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz… CHP en büyük felâkettir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli’nin Körfez ilçesine bağlı Hereke’de vatandaşlara hitab ederken, “Hiç kimseyi dışlamayacağız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz” dedi. Erdoğan, muhalefeti eleştirirken ise “Türkiye’de takoz siyasetinin kurumsallaştığı tek yer vardır, CHP. Üstad Necip Fazıl’ın ifadesiyle CHP, bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir” diye konuştu.

“Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz… CHP en büyük felâkettir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gebze’de gerçekleşen “Bilişim Vadisi”nin resmi açılış töreni ile yerli otomobilin tanıtıldığı “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Yeniliğe Yolculuk Buluşması” programının ardından, Hereke’ye geçti.

Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası”nı ziyaretinden önce Cumhurbaşkanlığı otobüsünden halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerinde yüzde 56 ile AK Parti ve Cumhur İttifakı’na verdikleri destek sebebiyle Kocaelililere teşekkür etti. Erdoğan, Körfez halkının da yüzde 49 oranında oy ile verdikleri destekle partiye ve geleceğine sahip çıktığını belirterek, teşekkürünü dile getirdi.

“Takoz siyasetinin kurumsallaştığı tek yer CHP’dir”

Hiç kimseyi dışlamayacaklarını, kimseyi ötekileştirmeyeceklerini ifade eden Erdoğan, muhalefeti eleştirirken ise “Türkiye’de takoz siyasetinin kurumsallaştığı tek yer vardır” dedi ve karşılığını kendisini dinleyen vatandaşlardan bekledi. Erdoğan, vatandaşların sesinin zayıf kalması üzerine “Daha gür, daha gür” diyerek yüksek sesle karşılık beklediğini ifade etti. Vatandaşların hep birlikte “CHP” diye bağırmalarının ardından Erdoğan, “Üstad Necip Fazıl’ın ifadesiyle CHP, bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir” dedi.

“Başkan, Kocaeli işi bitirdi…”

Özellikle AK Parti Gençlik Kolları mensubu gençlerin tezahüratından memnun kalan Erdoğan, otobüsün üzerinde yanında duran Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a, “Kocaeli işi bitirdi yaa… Ha, başkan? Bitirdi bitirdi…” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa mitingin ardından “Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası”nı ziyaret etti.

İsmail Kahraman, TBMM Başkanı olduğu dönemde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kullanılmak üzere Hereke dokuma fabrikasına 108 metrekarelik halı siparişi vermişti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA