SİYASET
Giriş Tarihi : 29-12-2019 03:00

Karamollaoğlu: Seçime gidiyor olabiliriz

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “2020 yılında seçimler olmaz kanaatindeydim; ama Sayın Cumhurbaşkanının Türkiye’de son birkaç hafta içinde gündeme getirdiği konulara bakınca ‘Arkadaş, biz her halde seçime gidiyor olabiliriz’ diye bir kanaat oluştu bende” dedi.

Karamollaoğlu: Seçime gidiyor olabiliriz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Dilovası 2. Olağan Kongresinde konuştu.

Türkiye’nin problemlerinin, üreterek ve sanayileşerek kalkınmasıyla çözüleceğine inandıklarını dile getiren Karamollaoğlu, “Yaşam standardı ancak Türkiye hem tarımda hem sanayide büyük bir merhale kat edebilirse yükselir. Artan milli gelirimizin çalışanlar ve toplum nezdinde adil dağılımını sağlamakla mümkün olur” dedi. Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Seçime gidiyor olabiliriz”

“2020 yılında seçimler olmaz kanaatindeydim ama Sayın Cumhurbaşkanı’nın Türkiye’de son birkaç hafta içinde gündeme getirdiği konulara bakınca ‘Arkadaş, biz her halde seçime gidiyor olabiliriz’ diye bir kanaat oluştu bende. Niye? Bir algı oluşturuluyor. Bu algıda itiraz eden ‘vatan haini’ (!) Böyle bir mantık olur mu? Elbette farklı fikirler olmazsa doğru fikir ortaya çıkmaz. Münakaşa olacak, farklılıklar olacak; ama münakaşa, müzakereler dostça yapılacak, birbirini hainlikle itham ederek değil.”

Yerli otomobil hakkında da değerlendirmede bulunan Karamollaoğlu, “Üretimden bahsederken, yerli otomobilin yüzde 100 yerli yapılabilmesi bizim her zaman idealimizdir. Böyle bir atılımda bulunanlara da kim olursa olsun, iktidara da elbette destek veririz; ama bir adamın hedefine gidip gidemeyeceği yürüyüşünden bellidir. Benim söylediklerim her zaman iktidarı tenkit olarak anlaşılıyor. Ben bunları tenkit etmek için söylemiyorum. Yol göstermek için söylüyorum” diye konuştu.

“Kadınlar da erkekler kadar bu işin içinde olmalı”

Kadınların siyasetteki yerine de değinen Karamollaoğlu, “Hz. Ömer Efendimizin zamanında, enteresandır, çarşı-pazarın kontrolü, bir hanıma verilmiştir. Bir hanıma… Hanım kardeşlerimiz burada… Biz, ‘mümkün olduğu kadar kenarda dursunlar’ diyoruz. Olmaz arkadaş! Nüfusun yarısı onlardan meydana geliyor. Onlar, bu işin içinde erkekler kadar görev alacaklar ki biz, toplumun her kesimine ulaşabilelim” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA