TOPLUMSAL
Giriş Tarihi : 31-12-2019 14:40   Güncelleme : 31-12-2019 15:29

Kokoreççi Tekin Usta: Kokoreç, serotonin hormonu sebebiyle mutluluk verir

İnternette en çok ziyaret edilen on-line yemek siteleri arasında yer alan “Meşhur Kokoreççi Tekin Usta”, “Kokoreç, serotonin hormonunu salgıladığı için yediğinizde mutluluk hissine kapılacaksınız” diyor.

Kokoreççi Tekin Usta: Kokoreç, serotonin hormonu sebebiyle mutluluk verir

“Kokoreç” denince akla ilk önce Tekin Usta geliyor

1999 yılında Küçükçekmece Yeşilova Mahallesi’nde Florya Sefaköy Cennet Havaalanı bölgelerine paket servis yemek hizmeti vermek amacı ile kurulan Kokoreççi Tekin Usta, bugün internette en çok tıklanan on-line yemek siteleri arasında yer alıyor.

Tekin Usta, kokoreçlerinin neden bu kadar lezzetli olduğu sorusuna şu cevabı veriyor:

“Kalori, kokoreçin ekmeğinde”

“Bir yiyen bir tane daha istiyor; ama yerken “kokoreç kalori aldırır mı?” diye kimse düşünmüyor. En çok merak edilen bu konuya açıklık getirmek isterim. Kokoreç kilo aldırır mı? Ekmeğin olduğu çoğu yiyecek kilo almanıza sebep olur. Yarım porsiyon kokoreç ekmeği ise yaklaşık 430 kaloridir.

“Kolestrolü yüksek olanlar dikkat etmeli”

Tahmin edersiniz ki kokoreç, protein, A vitamini, demir, folik asit, fosfor, potasyum açısından da oldukça zengindir. Fakat kolesterol, doymuş yağ ve sodyum açısından da zengindir. Bu durum da sizin için biraz tehlikeli durum olabilir. Bu sebeple kolesterolü yüksek bireylerin tüketiminden kaçınması gerekir.”

“Kokoreç mutluluk verir”

Kokoreçin bir mutluluk kaynağı olduğunu belirten Kokoreççi Tekin Usta, “Kokoreç arabası görünce heyecanlanan insanların bir bildiği vardır” diyerek, kokoreçin faydaları hakkında şunları söylüyor:

“Baharatları sayesinde bağırsakları çalıştırır. Adeta bağırsak dostudur. Etten daha besleyici ve doyurucu özelliğe sahiptir. Baharatlı kokoreç, içindekiler sayesinde metabolizmayı çalıştırarak sizi daha hareketli ve enerjik hale getirir. Ayrıca serotonin hormonunu salgıladığı için yediğinizde mutluluk hissine kapılacaksınız.”

Lezzetli kokoreç nasıl pişirilir?

Lezzetli kokoreç yapımı için özel olarak hazırlanan mangallar üretildiğini belirten “Kokoreççi Tekin Usta”, kokoreçin nasıl hazırlandığını kısaca şöyle anlatıyor:

“Kokoreç şişleri, yatay şekilde kokoreç mangalı üzerinde sürekli dönerek pişer ve servis için bir parça alınarak kuşbaşı şeklinde doğranır. Baharat ve domateslerle buluşan kokoreç, içi kızaran kokoreç ekmeğinin arasında afiyetle yemeniz için hazır olur.

Kokoreçle uyumlu baharatlar, tercihe kalmıştır; fakat en çok kırmızı biber, pul biber ve kekik ile lezzetli hale gelir. Kimyon sevenler için de kimyon, farklı bir tatla damakları şenlendirir. Biz de 1999 yılından beri elde ettiğimiz tecrübemizle farklı pişirme ve sunum teknikleri ile müşterilerimizi memnun ediyoruz.”

IOS ve Android uygulamalarla sipariş

Online yemek sipariş konularına önem veren Tekin Usta cirosunun büyük kısmını IOS ve ANDROID uygulamalar ile yapıyor. Tekin Usta’nın hem IOS hem de Android telefon uygulaması ile online kokoreç siparişi, online dürüm siparişi, online tavuk döner siparişi, online midye dolma siparişi gibi bir çok yemek çeşidi siparişi verilebiliyor.

Müşteri memnuniyeti, kalite ve lezzet

Kokoreççi Tekin Usta, her şart altında müşteri memnuniyetini esas alan çalışma prensibi ile on-line paket servis hizmetini yönetiyor. Mesleğine âşık olduğunu dile getiren Tekin Usta, gerek birlikte çalıştığı ettiği tedarikçilerin kalite anlayışı ile gerekse kendine has pişirme yöntemleri ile ürünlerine kattığı lezzetin müşterilerini memnun ettiğini söylüyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA