GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-12-2019 23:05   Güncelleme : 31-12-2019 23:07

Atalay, yılın son gününde maden işçilerini ziyaret etti

Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında yerin 560 metre altına inerek maden işçileriyle bir araya geldi.

Atalay, yılın son gününde maden işçilerini ziyaret etti

İşçilerle sohbet edip beraber yemek yiyen Ergün Atalay, maden işçisinin değerine işaret ederek, “Çünkü çalışma koşulları çok zor. Evden helalleşip çıkıyor” dedi.

Maden işçilerini ziyaretinde Atalay’a, TTK Genel Müdür Yardımcıları İsmail Güner, Ercan Gebeş, AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ve yönetim kurulu üyeleri, TTK Kozlu Müessese Müdürü ve müessese yöneticileri eşlik etti.

İşçilerle madencilik kültürü üzerine sohbet eden Atalay, çalışma şartlarının, iş sağlığı ve güvenliğinin önemini dile getirdi.

Maden ocağından çıkışında muhabirlere açıklamada bulunan Atalay, “Bu bölgede 5 binin üzerinde kömür için can veren kardeşlerimiz var. Biz de onların temsilcileriyiz. Ben gücüm yettiği kadar bu bölgenin sıkıntısını ülke gündemine taşımaya gayret sarf ediyorum. Bu akşam da onlardan bir tanesiydi. Bu akşam özellikle burada olmak istedim” diye konuştu.

Herkesin yeni yılını kutlayan Atalay, “İnşallah 2020 ülkemiz için, çalışanlar için güzel bir yıl olur. Sıkıntılarımız var. İnşallah zamanı geldiği zaman anlatırız. (…) Ben başkan olduğum müddetçe madeni, işçiyi ülke gündemine taşımaya devam edeceğim” dedi.

Atalay’a günün anısına çeşitli hediyeler ve Zonguldak Kömürspor atkısı takdim edildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA