YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 02-01-2020 03:43

Santral mühürlenince 13 bin konut, 1 yurt ve 20 cami soğukta kaldı

Manisa’nın Soma ilçesindeki termik santral, gerekli şartları yerine getirmediği için mühürlendi; ancak satrale bağlı olarak sıcak su sistemiyle ısıtılan 13 bin konut, 1 öğrenci yurdu ve 20 cami, soğukta kaldı. Mağdur olan mahallelerin muhtarları, kaymakamlığa, valiliğe ve CİMER’e başvurarak çözüm istediler.

Santral mühürlenince 13 bin konut, 1 yurt ve 20 cami soğukta kaldı

Manisa’nın Soma ilçesindeki Atatürk, Cumhuriyet, Hürriyet, Namazgâh, Nihat Danışman, Kurtuluş ve 13 Eylül Mahallesi’nin muhtarları, kaymakamlığa, valiliğe ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) dilekçeyle başvuruda bulunarak, ısınma problemlerinin çözülmesini istediler.

Muhtarların başvuru dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

“Soma'da yaşayan vatandaşlar olarak santralle ilgili alınan karara saygımız sonsuz ve teşekkür ederiz. Fakat Soma’nın istisnaî durumu mevcuttur. 13 bin sıcak su abonesi yani 45 bin kişi, 13 okul ve bir yurt olmak üzere 8 bin 500 öğrenci ile 20’ye yakın cami, santralin 3-4-5-6 ünitesinden üretilen sıcak su ile ısınmaktadır. Soma Termik Santralinin mağduriyetimizin giderilmesi için belirtilen ünitelerin şartlı olarak üretiminin sağlanması için gerekli girişimlerin yapılmasını arz ve talep ederiz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA