Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 02-01-2020 15:39

Gergerlioğlu: Bizim temennimiz, bu tezkere Meclisten geçmesin

HDP Kocaeli Milletvekili Gergerlioğlu, “Libya tezkeresi kabul edilecek bir hadise değil. Apar topar Meclise getirildi ve bir an evvel onay alınmak isteniyor” dedi.

Gergerlioğlu: Bizim temennimiz, bu tezkere Meclisten geçmesin

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Libya’ya asker gönderilmesine dair Cumhurbaşkanlığı tezkeresi konusunda şunları söyledi:

“Libya tezkeresi, kabul edilecek bir hadise değil. Apar topar Meclise getirildi ve bir an evvel onay alınmak isteniyor. Suriye’de batağa saplanmış bir Türkiye’den sonra Suriye’deki birtakım silahlı grupları da alarak Libya’da taraf olmak, savaşa girmek, kabul edilecek bir hadise değil. Türkiye, maalesef bunu yapmaya çalışıyor. Bugün buna şiddetle karşı çıkmaya çalışacağız. Türkiye, yenilmesi muhtemel olan iktidar güçlerinin yanında yer almaya, cadı kazanına dönmüş Libya kazanına girmeye çalışıyor. Buradan Türkiye’nin çok büyük zararla çıkacağını düşünüyoruz. Bizim temennimiz, bu tezkere Meclisten geçmesin.”

Ömer Faruk Gergerlioğlu, konuşmasında ayrıca, 2019 yılında çok vahim insan hakları ihlâlleri yaşandığını ifade ederek, KHK’lilere yönelik insanlık dışı uygulamalar görüldüğünü, yüzbinlerce KHK’linin bu yaşamdan ötelenmeye, yok edilmeye çalışıldığını söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA