EKONOMİ
Giriş Tarihi : 03-01-2020 18:58   Güncelleme : 03-01-2020 19:09

Emekliler Derneği: Aylık hesaplama ve artış sistemi değiştirilmeli

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, gerçek enflasyonun mağduru emekliler için yüzdeli artışların, emekli aylıkları arasındaki makası giderek açan bir uygulamaya dönüştüğünü belirterek, “Bu nedenle aylık hesaplama ve artış sistemi değiştirilmeli, intibak yapılmalı” dedi.

Emekliler Derneği: Aylık hesaplama ve artış sistemi değiştirilmeli

Ergün, yaptığı yazılı açıklamada, açıklanan enflasyon oranlarının emeklilerin harcamalarındaki artışın çok altında kaldığını, seyyanen zam yapılması gerektiğini ifade etti.

Gerçek enflasyonun mağduru emekliler için yüzdeli artışların, emekli aylıkları arasındaki makası giderek açan bir uygulamaya dönüştüğünü belirten Ergün, “Emeklisini mutlu etmeyen toplumlar geleceğe güvenle bakamaz ve sosyal barış sağlanamaz. Bu nedenle aylık hesaplama ve artış sistemi değiştirilmeli, intibak yapılmalı” dedi.

Ergün, geçen yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, hesaplama ve artış sisteminin değiştirilmesinin, adaletin sağlanması için prim kazançları ve prim ödeme gün sayıları eşit olanların emekli aylıklarındaki farklılıkların giderilmesinin istendiği mektup gönderdiklerini kaydetti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA