YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 03-01-2020 23:08   Güncelleme : 03-01-2020 23:30

“Arazimde koyun otlatamazsın” cinayetinin sanıkları tutuklandı

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde kendilerine ait arazide koyun otlattığı gerekçesiyle Şükrü Gökbudak’ı döverek öldürdükleri iddia edilen arazi sahipleri anne G.Ö., kızı N.E., tutuklanarak cezaevine gönderildi. G.Ö.’nün 15 yaşındaki torunu ise, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

“Arazimde koyun otlatamazsın” cinayetinin sanıkları tutuklandı

Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Alemşah Köyünde 1 Ocak’ta, çobanlık yapan Ender Gökbudak’ın hayvanlarını başkasına ait arazide otlatması yüzünden çıkan kavgaya dahil olan 39 yaşındaki oğlu Şükrü Gökbudak, arazi sahipleri anne G.Ö, kızı N.E ve 15 yaşındaki torunu tarafından dövülmüş, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Olaydan sonra gözaltına alınıp mahkemeye çıkartılan şüphelilerden G.Ö. ve kızı N.E., tutuklanarak cezaevine gönderildi. G.Ö.’nün 15 yaşındaki torun E.E. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Anadolu şehirlerinde, “damdan kürüdüğün karı bahçeme döktün”, “köpeğime taş attın”, “tarla suladığım suyun önünü kesip kendi tarlana akıttın” şeklindeki suçlamalarla başlayan kavgalarda her yıl çok sayıda kişi öldürülürken, bir anlık öfkesine yenilip cinayet işleyen çok sayıda kişi de, yıllarını hapishanede geçiriyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA