SİYASET
Giriş Tarihi : 04-01-2020 03:03

Şehzadeler Belediyesi Meclisi üyelerinden Çin’i protesto

Manisa Şehzadeler Belediyesi’nin İYİ Parti’li meclis üyeleri, Çin’in Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine uyguladığı zulmü protesto etmek için, belediye meclisi toplantısına üzerinde ‘Zulme sessiz kalma” yazılı tişörtlerle katıldılar.

Şehzadeler Belediyesi Meclisi üyelerinden Çin’i protesto

İyi Parti grubu adına söz alan Nesrin Dönmez, Çin Halk Cumhuriyeti’nin, soykırım politikalarını daha da ağır bir şekilde uygulayarak Doğu Türkistan’ı yutmak ve orada yaşayan yerli Türk halklarını baskı ve tecrit politikalarıyla yeryüzünden silmek istediğini söyledi.

Bu adaletsizliğe ve haksızlığa karşı gelen Uygur Türklerinin, bölücülük ve ayrımcılık yapmakla suçlanarak ağır bir şekilde cezalandırıldığını belirten Dönmez, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çin, son yıllarda terörizme karşı durmayı bahane ederek Doğu Türkistanlıların kendi yurtlarında insanca yaşama taleplerini şiddet kullanarak bastırmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve aziz Türk Milletini Çin’in Doğu Türkistan’daki insanlık dışı uygulamalarını durdurmak için gerekli diplomatik girişimlerde bulunarak omuzlarına yüklenen tarihî görevini yapmaya davet ediyoruz.”

Şehzadeler Belediyesi Başkanı Ömer Faruk Çelik de, “Doğu Türkistan’da yaşanan dramın bir an önce sona ermesini diliyoruz. Haince yapılan katliamları kınıyoruz ve her zaman oradaki kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA