Advert
DÜNYA
Giriş Tarihi : 04-01-2020 23:35   Güncelleme : 04-01-2020 23:37

Washington'da Trump yönetimi protesto edildi

ABD'nin başkenti Washington'da, aralarında Müslüman Barış Derneği’nin de bulunduğu bazı sivil toplum kuruluşlarına mensup yaklaşık 300 protestocu, , “Millî Eylem Günü” dolayısıyla Beyaz Saray'ın önünde bir araya geldi. Temsilciler, ABD'nin Irak'ta İran ile karşı karşıya gelmesini protesto ettiler.

Washington'da Trump yönetimi protesto edildi

ABD'nin başkenti Washington'da yaklaşık 300 protestocu, ABD yönetiminin Irak'tan çekilmesi ve İran ile savaşa girmemesi çağrısında bulundu.

ABD'de “CodePink” olarak da bilinen “Pempe Kod: Barış için Kadınlar” adlı sivil toplum kuruluşu öncülüğünde, Müslüman Barış Derneği, Birleşik Savaş Karşıtlığı Derneği gibi birçok sivil toplum kuruluşunun mensupları, “Ulusal Eylem Günü” dolayısıyla Beyaz Saray'ın önünde bir araya geldi. Gruptakiler, ABD'nin Irak'ta İran ile karşı karşıya gelmesini protesto etti.

“İran'a karşı savaş ve yaptırımlara hayır”, “İran ile barış” ve “İran ile görüş, bombalama” yazılı pankartlar taşıyan grup, ABD'nin askerlerini Irak'tan çekmesi çağrısında bulundu.

Eylemde “İran'ı Irak'a çevirmeyin” sloganları da atan grup, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin öldürülmesine karşı “Suikastlara hayır” pankartları açtı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA