SİYASET
Giriş Tarihi : 30-08-2019 14:51

Karamollaoğlu: Büyük Zafer, birlik ruhu ile kazanılmıştır

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nün 97. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Karamollaoğlu, “Herkes bilmeli ki; Kurtuluş Savaşımız, milletimizin birlik ruhu ile kazanılmıştır. İnanıyorum ki Kurtuluş Savaşımızın bize verdiği en önemli ders, budur” dedi.

Karamollaoğlu: Büyük Zafer, birlik ruhu ile kazanılmıştır

Karamollaoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Birlikteliğin ve zafere olan inancın adı olan 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

Zaferimizin mimarları, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Birinci dünya savaşının akabinde yaşanan talihsiz sonuç ne yazık ki Anadolu’nun düşman işgaline uğramasına sebep olmuştur. Lakin kalbi vatan sevgisi ile dolu olan milletimiz, el ele vermiş, bu zor günleri atlatmayı başarmıştır.

Herkes bilmeli ki; Kurtuluş Savaşımız, milletimizin birlik ruhu ile kazanılmıştır. Zor günlerde aziz milletimiz bir araya gelmeyi başarmıştır. Bu birlik ruhunun neticesinde ise askerî ve maddî gücü yüksek olan düşman yenilmiştir.
İnanıyorum ki Kurtuluş Savaşımızın bize verdiği en önemli ders, budur. Milletçe birlik olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur.

Tarihimizde 2. Viyana Bozgunundan sonra yaşanan geri çekilme, Sakarya Meydan muharebesi ile durdurulmuş, bunun neticesinde Anadolu’nun aziz milletimizin yurdu olduğu bir kere daha tescillenmiştir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA