GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-01-2020 10:51

İstanbul Üniversitesi, tepki gören yemek kararından vazgeçti

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü, öğrencilere 3 öğün olarak 3,5 Liraya sunduğu yemek hizmetini tek öğüne düşürünce, öğrenciler karara tepki göstermiş ve protesto eylemleri düzenlemişler, bu eylemlerden birinde polis tarafından coplanmışlardı. Rektörlük, yazılı bir açıklama ile öğünlerin tekrar üçe çıkarıldığını duyurdu.

İstanbul Üniversitesi, tepki gören yemek kararından vazgeçti

“Öğrencisi aç yatarken tok yatan rektör bizden değildir” pankartı dikkat çeken protesto eylemlerinin ardından rektörlük, yaptığı açıklama ile kararın iptal edildiğini duyurdu. İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

İstanbul Üniversitesi uzun bir süredir öğrencilerine sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği imkânı sunan az sayıdaki üniversitelerden birisidir. Öğrencilerimizin sağlıklı beslenmeleri için bu imkânı sunmaktan da her zaman büyük memnuniyet duymuştur.

2020 yılı başında bütçe kısıtlılığı nedeniyle hiç arzu etmediğimiz halde yemekhane ile ilgili yeni bir düzenleme yapma ihtiyacı hasıl olmuştur. Ancak sadece bütçe yetersizliğinden kaynaklı yeni düzenleme, üzülerek ifade etmek isteriz ki, hiç de tasvip etmediğimiz bir noktaya gelmiştir.

Gelişmeleri yakından takip eden, öğrencilerimizin dilekçelerini değerlendiren ve taleplerini dinleyen rektörlüğümüz, yemekhane ile ilgili alınan kararı iptal ederek; öğrencilerimizin sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinin önceden olduğu gibi aynen devam etmesi kararı almıştır.

Rektörlüğümüz öğrencilerimizin yoğun talebi üzerine bütçe harcama planını yeniden gözden geçirmiş, diğer hizmet alanlarından kısarak yemek hizmetinin aynı şekilde devamını sağlamıştır. Önceliğimiz her zaman öğrencilerimizdir; Onların güven içerisinde, sağlıklı ve huzurlu şekilde eğitimlerine devam etmeleri için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.

Sevgili öğrencilerimize sağlıklı, başarılı ve mutlu bir eğitim hayatı diliyoruz.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA