Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-01-2020 18:47

“Türkiye ile birlikte ABD-İran gerginliğini azaltmaya çalışıyoruz”

Irak Dışişleri Bakanı Muhammed Ali el-Hekim, Türkiye ile birlikte, ABD ve İran arasında doğan gerginliğin azaltılması için çalıştıklarını söyledi.

“Türkiye ile birlikte ABD-İran gerginliğini azaltmaya çalışıyoruz”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Irak Dışişleri Bakanı Muhammed Ali el-Hekim, görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenlediler.

Görüşmede Çavuşoğlu ile Irak ve bölgenin istikrarını ele aldıklarını belirten Hekim, "İkili ilişkilerle bölgeyi ilgilendiren gelişmeleri bütün boyutlarıyla ele aldık. Irak'ın iç barışının sağlanması için çatışma alanı olmaması gerektiğini anlattık" dedi.

Bölgedeki herhangi bir gerginliğin çatışmaları alevlendirebileceği ve teröristlerin elini güçlendireceği konusunda Türkiye ile hemfikir olduklarını belirten Hekim, "Türkiye ile terörle mücadele konusunda önemli iş birliğimiz var. Irak'ın her zaman yanında duran Türkiye, terörle mücadelemizde bize destek sunan dost ve komşu ülkemizdir" dedi.

ABD ve İran'ın Irak'taki saldırılarını kabul etmediklerini ve bunu kınadıklarını ifade eden Hekim, Türkiye ile birlikte, bu iki ülke (ABD ve İran) arasında doğan gerginliğin azaltılması için çalıştıklarını söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA