Advert
DÜNYA
Giriş Tarihi : 13-01-2020 21:04

“Süleymani’nin tehdit olup olmadığı değil, korkunç geçmişi önemli”

ABD Başkanı Donald Trump, ABD tarafından öldürülen İranlı General Kasım Süleymani’nin “korkunç geçmişe” sahip olduğunu ileri sürerek, ABD’ye yakın bir tehdit oluşturup oluşturmamasının önem taşımadığını ifade etti.

“Süleymani’nin tehdit olup olmadığı değil, korkunç geçmişi önemli”

Süleymani’ye düzenlenen ABD hava saldırısını ve zamanlamasını sorgulayan Demokratlara tepki gösteren Trump, twitter’dan yaptığı açıklamada, “Demokratlar ve yalancı medya, 20 yıldır yapılması gereken şeyi sırf ben yaptığım için terörist Süleymani’yi mükemmel bir insanmış gibi göstermeye çalışıyor. Ekonomik veya askerî alanda yaptığım her şey, aşırı sol Demokratlar tarafından küçük görülüyor. Hiçbir şey yapmayan Demokratlar…” ifadelerini kullandı.

Süleymani’nin, ABD için acil bir tehdit oluşturduğunu kaydeden Trump, şu değerlendirmede bulundu:

“Yalancı haber medyası ve Demokrat ortakları, Süleymani’nin ABD’ye yönelik yakın bir saldırı girişimi içinde olup olmadığını araştırıyor. Cevap, güçlü bir evet, ancak (Süleymani) korkunç bir geçmişe sahip olduğu için bunun bir önemi yok.”

İran’da yönetim karşıtı gösterilerde eylemcilerin yerdeki ABD bayrağına basmamasına da atıfta bulunan Trump, olayı “büyük bir gelişme” olarak tanımladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA