Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 16-01-2020 07:07

Şener: Seçimli iktidarlar dönemi bitmiştir

CHP Konya Milletvekili Abdüllâtif Şener, artık hiçbir seçimin, Erdoğan’ın iktidarını sürdürmesine yetecek bir sonuç ortaya çıkarmayacağını ancak Erdoğan’ın da iktidarda kalmak için yapmayacağı hiçbir şey olmadığını ileri sürdü. “Seçimli iktidarlar dönemi bitmiştir” diyen Şener, bu durumda Erdoğan’ın ne yapabileceğini takip etmek gerektiğini söyledi.

Şener: Seçimli iktidarlar dönemi bitmiştir

CHP Konya Milletvekili Abdüllâtif Şener, YouTube üzerinden yayın yapan “Bizim TV”de Lâle Özan Arslan’ın sorularını cevapladı.

Abdüllâtif Şener, AK Parti / Erdoğan iktidarının akıbeti konusunda şu değerlendirmede bulundu:

“İktidardan inmemek, Sayın Erdoğan’ın bir numaralı hedefi. Yani ölene kadar mutlak surette iktidarda kalmak istiyor. Bunu gerçekleştirmek için de yapmayacağı hiçbir şey yoktur. Her şeyi yapar.

Bu iş ise sonunda geliyor, vatandaşın eğilimine. Seçmenin (oyunun) %50+1’ini alamadığı takdirde, iktidardan gidiyor. “Bunu nasıl sağlarım?” Geçen seçimleri ittifakla vesaire halledebildi. Önümüzdeki seçimlerde bu ittifaklar da kurtarmaz Erdoğan’ı. Artık iktidarını seçimlerle sürdürmenin sonuna gelmiştir. Artık hiçbir seçim, Erdoğan’ın iktidarını sürdürmesine yetecek bir sonuç ortaya çıkarmaz. Seçimli iktidarlar dönemi bitmiştir; ama Sayın Erdoğan da iktidardan asla inmek istemiyor. Acaba ne yapacaktır? Şimdilik çok erken olur konuşmam. Gerçi hep erken konuşanlardanım ama… Bu perspektiften, “Erdoğan ne yapar?” diye bunu takip etmemiz lâzım.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA