SİYASET
Giriş Tarihi : 20-01-2020 15:59   Güncelleme : 20-01-2020 16:12

“CHP, FETÖ’nün siyasî ayağını ispatlayamazsa kendisidir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’nün siyasî ayağının ortaya çıkarılması için TBMM’de komisyon kurulmasına dair CHP önergesinin AK Parti ve MHP tarafından reddedilmesi konusunda, “AK Parti’de, MHP’de bu tür adamlar mı var? Hadi ispatla. Eğer ispatlayamıyorsan demek ki bunlar sende” dedi.

“CHP, FETÖ’nün siyasî ayağını ispatlayamazsa kendisidir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berlin Konferansı’ndan Türkiye’ye dönerken, akredite gazetecilerin sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’nün siyasî ayağının ortaya çıkarılması için TBMM’de komisyon kurulmasına dair CHP önergesinin AK Parti ve MHP tarafından reddedilmesine dair bir soruyu şöyle cevapladı:

“Daha bunların neleri neleri çıkacak”

“Sayın Bahçeli’nin bu yaklaşımı işin bir boyutu. İşin bir başka boyutu da bana göre şudur: İddia sahibi kim? CHP. Sen iddia sahibi olduğuna göre bir defa bu iddianı ispatlamakla mükellefsin. İspatla bunu. Parlamentonun içinde veya herhangi siyasi partide, AK Parti’de, MHP’de bu tür adamlar mı var? Hadi ispatla. Eğer ispatlayamıyorsan demek ki bunlar sende... Ya CHP içinde var, ya İP’te var, ya HDP’de var. Çıkar o zaman sen bunları, ispat et. Bunu ispatlayamayan bu parti, parlamentonun tamamını zan altına almak için böyle bir yola başvurdu. Daha geçenlerde Urla Belediye Başkanı’nın FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı. Şu anda ne oldu? Tutuklu içeride. Mahkemesi devam ediyor.

Seçimden önce de babası uyarmış. Seçimden önce babası Kılıçdaroğlu’na gidiyor diyor ki “Benim oğlumu aday yapmayın, FETÖ’cüdür, sizin başınıza iş açar” diyor.

Daha bunların neleri neleri çıkacak. Var. Bu süreç bu şekilde devam eder. Zira bu terazi bu kadar sıkleti çekmez. Şimdi bu pisliklerden kurtulmak için parlamentonun üzerine bunu yıkmak istiyor. Bunun bedelini bir defa ödeyecekler. Önce sen iddia sahibisin, bu iddianı ispatla. Meclis’i buna karıştıramazsın.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA