GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-01-2020 01:21

“Bu, bütün vakıfları ilgilendiren tehlikeli bir girişimdir”

Bilim ve Sanat Vakfı (BİSAV) Kurucu Başkanı Mustafa Özel, BİSAV yönetiminin devralınmasının yüzlerce yıllık vakıf geleneğinde büyük bir tahribata yol açabilecek vahim bir adım, bütün vakıfları ilgilendiren tehlikeli bir girişim olduğunu ifade etti.

“Bu, bütün vakıfları ilgilendiren tehlikeli bir girişimdir”

BİSAV Kurucu Başkanı Mustafa Özel, vakfın mütevelli heyeti adına yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“21.01.2020 tarihinde Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen üç kişilik bir heyet, Bilim ve Sanat Vakfı yönetimini devralmıştır.

Daha önce 19.12.2019 tarihinde YÖK Genel Kurulu kararıyla İstanbul Şehir Üniversitesi yönetimi hami üniversite olan Marmara Üniversitesi’ne devredilmişti. Bu haksız uygulamanın devamı mahiyetinde, 40 yıldır ülkemizin eğitim ve kültür hayatına hizmet etmekte olan vakfımıza böyle bir muamelenin reva görülmesi hiçbir şekilde hakka ve adalete uygun değildir. Bu keyfî tutum, yüzlerce yıllık vakıf geleneğimizde büyük bir tahribata yol açabilecek vahim bir adım; sadece Bilim ve Sanat Vakfı’nı değil, ülkemizdeki bütün vakıfları ilgilendiren tehlikeli bir girişimdir.

Vakıf kurumunu ve ruhunu oluşturan ve yaşatan her yaş ve kuşaktan gönüllüler ve vakıf insanlardır. Bilim ve Sanat Vakfı, her hal ve şartta yaşamaya devam edecektir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA