GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-01-2020 06:43

“Böyle devam ederlerse, millet AK Parti’ye kayyum atar”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyum atanması konusunda, “Bu tip davranışlar devam ederse, İstanbul seçimlerinin sonucunda olduğu gibi, millet AK Parti’ye kayyum atar” dedi.

“Böyle devam ederlerse, millet AK Parti’ye kayyum atar”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, TV5’de yayınlanan ve Mustafa Yılmaz’ın sunduğu “Kulis Ankara” programında, güncel siyasî konuları değerlendirdi.

Hasan Bitmez, BİSAV’a kayyım atanmasının Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi’nde yer alanlara bir gözdağı olup olmadığına dair bir soruyu, şöyle cevapladı:

“Bence partide (Gelecek Partisi’nde) yer alanlardan daha ziyade, şu anda AK Parti’nin içerisinde bulunup, mevcut gidişattan rahatsız olan, arayış içerisinde olan kitlelere ve etkin şahıslara yönelik bir zihinsel yıldırma operasyonudur bu. Yani, “Giderseniz, başınıza geleceklere hazır olun, katlanın” sinyali manâsında bir nevi siyasî tehdit malzemesi olarak kullanılıyor.

Hasan Bitmez, 28 Şubat’ta Millî Gençlik Vakfı’nın (MGV) Genel Başkan Yardımcısı olduğunu belirterek, bugün AK Parti’nin tabanını oluşturan kitlelerin yer aldığı MGV benzeri birçok vakfın 28 Şubat döneminde zorluklarla karşı karşıya kaldığını ancak bugünkü gibi kayyum atanmasıyla karşı karşıya kalmadığını dile getirdi.

Bitmez, “Bugün geldikleri nokta, yarın kendilerine tepecek bir nokta. Yani nasıl ki 23 Haziran’da yenilenen İstanbul seçimlerinin yenilenmesine vesile olan karar, millet vicdanında, kamu vicdanında karşılık bulmadı, ters teptiyse, 700-800 bin AK Parti’li, oy temayülünü değiştirdiyse, bugün de bu kayyum atamadan dolayı vicdanı yaralayan bir süreçtir. “Ya bendensin, ya benim düşmanımsın” mantığı, tarihte kimseye fayda vermemiştir. Bugünkü iktidara da fayda vermeyecektir. Bu tip davranışlar devam ederse, İstanbul seçimlerinin sonucunda olduğu gibi, millet AK Parti’ye kayyum atar.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA