GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-01-2020 17:19

İstanbul ve Ankara belediyelerinden depremzedelere destek

24 Ocak’ta Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremin ardından, Türkiye genelinde pek çok belediye ve sivil toplum kuruluşu, depremzedelere yardımda bulunmak için seferber oldu.

İstanbul ve Ankara belediyelerinden depremzedelere destek

İBB’den 10 kurtarma aracı, 3 bin kişilik yemek TIR’ı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün gece yaptığı açıklamada, İBB arama kurtarma, yardım ve lojistik ekibinin deprem bölgesine hareket ettiğini bildirdi. İmamoğlu, “Ekipte 10 arama kurtarma aracı, 3 bin kişiye hizmet verecek yemek TIR’ı, su tankı, soğuk gıda kamyonu, açık kasa kamyonlar,  66 itfaiye personeli, 8 aşçı, 8 şoför ve iki yardımcı personel yer alıyor” dedi.

İmamoğlu, bu gün (25 Ocak’ta) yaptığı açıklamada da deprem bölgesine ulaşan İBB ekiplerinin diğer arama kurtarma ekipleriyle beraber koordineli bir çalışma yürüttüklerini belirterek, “Dün gece iki vatandaşımız göçükten yaralı olarak kurtarıldı. Bugün 158 personel ve 23 araçtan oluşan arama kurtarma ve yardım ekiplerimiz de yola çıkıyor” dedi.

Ankara’dan 9 araç 40 personel

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş da dün gece deprem sonrası ilk saatlerde yaptığı açıklamada, 3 karavan, 1 çok maksatlı kurtarma aracı, 1 kurtarma aracı, 1 komuta otobüsü, 2 adet hizmet aracı, 3 K9 köpeği ve 1 K9 aracı olmak üzere 9 araç ve 40 personelin ihtiyaç halinde Elazığ’a hareket etmek üzere hazır bekletildiğini bildirdi. Mansur Yavaş, 1,5 saat sonra da bu ekiplerin yola çıktığını duyurdu.

Yavaş, bu gün yaptığı açıklamada da deprem bölgesinde üç öğünde 5000 vatandaşa sıcak yemek hizmeti sağlayacak olan BELPA ve EGO Genel Müdürlüğü mutfak ekiplerinin yola çıktığını kaydetti. Yavaş, ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İtfaiye ve Arama Kurtarma ekiplerinin Elazığ’da çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA