Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 29-01-2020 20:52

MHP’li Yıldırım: Bu hak da değil, adalet de değil, barış da değil

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, ABD Başkanı Donald Trump’ın sözde Orta Doğu barış planı hakkında, “Burada hak haklının değil, güçlünündür. Bu, hak da değildir, adalet de değildir, barış da değildir, çözüm de değildir. İslâm âleminin güçlü olması ve birlik ve beraberlik içinde olması lâzım” dedi.

MHP’li Yıldırım: Bu hak da değil, adalet de değil, barış da değil

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Elazığ ve Malatya’ya giderek incelemeler yapan 11 kişilik heyetin başında bulunan Yıldırım, basına değerlendirmelerde bulundu.

“Bu barış planını kabul etmek mümkün değil”

Yıldırım, ABD Başkanı Donald Trump’ın sözde barış planına dair görüşlerini şöyle dile getirdi:

“İsrail, gelmiştir o toprakları işgal etmiştir. İşgalinden sonra da oturup, ‘Gel sana işgal ettiğim yerden yer vereyim...’ Hakkına tecavüz etmişsiniz, malını, mülkünü elinden almışsınız, sonra diyorsunuz ki ‘Gel barış yapalım, şu kadar yer vereyim.’ Bunun kabul edilebilir bir yanı yok; ama hak haklının değil, güçlünündür. Kim güçlüyse o haklıdır. Burada hak, haklının değil, güçlünündür. Bu, hak da değildir, adalet de değildir, barış da değildir, çözüm de değildir. İslâm âleminin güçlü olması ve birlik ve beraberlik içinde olması lâzım. Filistin’in hakkına hukukuna tecavüz edilmiştir. Bu barış planını kabul etmek mümkün değildir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA