Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-01-2020 23:16

“ABD üssü, ABD askeri ve ABD bayrağı görmek istemiyoruz”

ABD ve İsrail’in Filistin’i işgal planı, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından da protesto edildi. AGD İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, Türkiye’de ve İslâm coğrafyasında ABD üssü, ABD askeri ve ABD bayrağı görmek istemediklerini söyledi.

“ABD üssü, ABD askeri ve ABD bayrağı görmek istemiyoruz”

ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Benyemin Netenyahu’nun işgal planını açıklamasının ardından ABD’nin İstanbul Konsolosluğunun önünde toplanan sivil toplum kuruluşları, ABD ve İsrail’in tavrını protesto ettiler.

AGD İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, Siyonizmin kuklası Trump’ın söz konusu küstah adımdan vazgeçmesi gerektiğini belirterek, “Aksi takdirde çelik kadar sağlam bir öfkenin hedefi olacaktır” dedi.

İslâm ülkelerinden kınama değil yaptırım beklediklerini dile getiren Genç, Müslümanların bir an evvel İslam Birliği’ni kurmaları gerektiğini söyledi.

“Yüzyılın Anlaşması adı verilen paçavrayı kabul etmediklerini ifade eden Genç, “Kudüs Müslümanlarındır ve Müslümanların kalacaktır. İsrail işgal ettiği topraklardan defolup gidecektir; sökülüp atılacaktır” dedi.

Genç, bölgede barışın sağlanması için ABD’nin evine dönmesi, İsrail’in de işgal ettiği topraklardan çekilmesi gerektiğini dile getirdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA