GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-02-2020 21:14

ABD ve İsrail’in işgal planına karşı İstanbul’da “Millet İttifakı”

ABD ve İsrail tarafından “Yüzyılın Anlaşması” adıyla açıklanan Filistin’i işgal ve ilhak planını protesto etmek için Saadet Partisi tarafından İstanbul Yenikapı Meydanında düzenlenen “Büyük Kudüs Mitingi”nde, Saadet Partisi, CHP, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Hüda Par’ın genel başkanları bir araya geldi.

ABD ve İsrail’in işgal planına karşı İstanbul’da “Millet İttifakı”

Karamollaoğlu: İşgal planına karşı bir ‘Filistin Barış Gücü’ oluşturulmalıdır

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, mitingde yaptığı konuşmada, ABD ve İsrail’in Filistin’i işgal ve ilhak planına karşı İslâm İşbirliği Teşkilatı bünyesinde ‘Filistin Barış Gücü’ adı altında bir askerî güç oluşturulması önerisinde bulundu.

Kılıçdaroğlu: “Günümüzün firavunlarına karşı her birimiz birer Musa’yız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, 15 Temmuz 1092 yılında bir Cuma günü Haçlıların 40 günlük bir kuşatmanın sonunda Filistin’i ele geçirdiklerini hatırlattıktan sonra, “Çağımızın Haçlı zihniyetiyle Kudüs, Müslümanların ve Filistinlilerin ellerinden alınmak isteniyor. ABD Başkanı Trump’ın açıkladığı sözde barış planı, yüzyılımızın Haçlı seferi zihniyetidir. Her Firavun’un bir Musa’sı vardır. Bizler, günümüzün firavunlarına karşı her birimiz birer Musa’yız” diye konuştu.

Davutoğlu: Filistin’siz Orta Doğu barışı olamaz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise, Trump ve Netenyahu’nun sözde “barış planı”nı ilân ederken aslında sadece Filistinlilere, sadece Müslümanlara değil, bütün bir insanlığa savaş ilân ettiklerini söyledi.

Davutoğlu, “Bilinsin ki, Mescid-i Aksa’sız Kudüs, Kudüs’süz Filistin, Filistin’siz Orta Doğu barışı olamaz, olmayacaktır” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, mitingde yaptığı konuşmada, işgal edilenin de, ilhak edilenin de insanlığın, adaletin, barışın ta kendisi olduğunu ifade etti.

Uysal: Kudüs, zulümden, Filistin halkı zalimden kurtulacaktır

Uysal, “Malûmunuz, 2 sene evvel, Osmanlı’nın Kudüs’ü terk edişinin 100’üncü yılında, aynı ayda Kudüs’ün başkent ilân edilmesi, bir tesadüf değildi. Kudüs, elbet kurtulacaktır ve inşallah bugün her siyasî görüşten ama insanlığa dair hassasiyetten bir araya gelmiş insanların gayretleri kurtaracaktır. Kudüs, inşallah zulümden, Filistin halkı zalimden kurtulacaktır” diye konuştu.

Sağlam: Kudüs’ü ilhak etmek gibi bu ham hayallerden vazgeçin

Hüda Par Genel Başkanı İshak Sağlam da, Kudüs’ün, İslâm’ın ilk kıblesi, yeryüzünde ibadet için inşa edilen mescitlerin ikincisi, ibadet için menzil edilen mescitlerin üçüncüsü olduğunu vurguladı. Sağlam, Kudüs’ü işgal ve ilhak etmek isteyenlere seslenerek, “Alaska’yı parayla satın alabilirsiniz; ama bütün Amerika’yı, üzerine Avrupa’yı da koyarak bir araya getirseniz, bir Kudüs etmez. O nedenle biz, bu ham hayallerden vazgeçin diyoruz” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA