GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-02-2020 19:36   Güncelleme : 12-02-2020 19:42

“Elimde yolsuzluğun banka dekontları var; daha ne diyeyim?”

İYİ Parti İBB Meclisi Üyesi, İYİ Parti İBB Grup Sekreteri ve airporthaber.com sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık, Geçen hafta İstanbul Havalimanı hakkında yayınladığı yolsuzluk twitinden sonra ilgili kişi Z.Ş.’nin istifa ettiğini öğrendiğini belirterek, “Şimdi sıra İstanbul Havalimanı’nın zarar etmesine göz yuman kişilerin istifa edip etmeyeceğine geldi” dedi.

“Elimde yolsuzluğun banka dekontları var; daha ne diyeyim?”

İYİ Parti İBB Meclisi Üyesi, İYİ Parti İBB Grup Sekreteri ve airporthaber.com sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık, “İGA sahiplerine ihbar ediyorum” başlıklı yazısında, “Elimde olan belgeye göre yazacağım” diyerek şunları kaydetmişti:

“İGA Ticaret bölümü ne iş yapar? Kendimiz cevaplayalım: Ticari alanları kiralamak ve bunların takibini yapmak.

Peki, bunu yaparken birinci önceliği nedir? İGA’nin ticari çıkarını düşünmek. Böyle mi oluyor? Hayır. 

Ey İGA sahipleri! Uyanın ve sağınıza solunuza ticaret departmanınıza bir göz atın.

“Bende belge var” diyorum, “Rüşvet aldılar” diyorum, daha ne diyeyim? Elimde banka dekontları var, pahalı ve lüks takılar, saatler, kıyafetler, ultra lüks çantalar, yurtdışı tatiller ve Bodrum Cennet koyu Mandarin Otel’de tatil masrafları ödetiyor daha ne söyleyeyim?

Ticaret departmanınızdaki güvendiğiniz yönetici Z.Ş.’yi bir araştırın diyorum.

Meselâ; metrekaresine 1200 ile 700 Avro istediği firmalar yarısına yakın bir kira bedeli  teklif etmesini reddeden Z.Ş., aynı yeri  170 Avro’ya neden kiralamıştır? Aradaki farkı yönetime nasıl izah etmiştir?

Z.Ş., kendisi hariç en yakınları üzerine para aktartmış mıdır?

Z.Ş., Göktürk’te milyonlarca liralık eve nasıl sahip oldu? Bilen var mı? İGA içten içe kemiriliyor bilen var mı?

Z.Ş.’yi İGA’da kimler koruyor? İGA sahipleri bu yöneticiyi kimin koruyup kolladığını, şirkete ne kadar zarar açtığını araştıracak bir yöneticiniz var mı?

İGA sahiplerine ihbar ediyorum: Z.Ş.’yi araştırın, koruyanı da araştırın. Ne kadar indirdi bir bakıverin. Sonra da bana dua edersiniz.

Sonra yeniden hesap yapar, aradaki zararın kimden tahsil edileceğine karar verirsiniz.

Ha belge mi? Belgeler bende. Gerektiği zaman gereken yapılır.”

“Z.Ş.’nin istifa ettiğini öğrendim”

Ali Kıdık, bu yazısının ardından dün yayınladığı tweet mesajında, “Geçen hafta @igairport ile ilgili attığım yolsuzluk twitinden sonra ilgili kişi Z.Ş.’nin istifa ettiğini öğrendim. Şimdi sıra @igairport’un  zarar etmesine göz yuman kişilerin istifa edip etmeyeceğine geldi” diye yazdı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA