SİYASET
Giriş Tarihi : 17-02-2020 15:34

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Ok, görevlerinden istifa etti

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, “Sorosçuların” partide hassas görevlere getirilmesinden ve CHP ile iş birliğinden dolayı partideki bütün görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Ok, görevlerinden istifa etti

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, partideki görevlerinden istifası hakkında yazılı açıklama yayınladı.

İsmail Ok, İYİ Parti’nin Atatürk’ün milliyetçilik anlayışı ile kurulmuş ve bu doğrultuda siyaset yapmasının arzu edildiğini ancak bu iddiasının çok kısa bir zamanda yerle bir olduğunu ve hayallerinin yıkıldığını ifade etti.

Sözde sivil toplum örgütü adındaki emperyalist Soros vakıflarında görev yapanların başkanlık divanında en hassas görevlere getirildiklerini ileri süren Ok, “Daha da kötüsü, Genel Başkan, bu durumu bilmesine rağmen bu Sorosçuların partinin en hassas birimlerinde görevlendirilmesinde bir sakınca görmemiştir” dedi.

İYİ Parti ile CHP’nin seçim iş birliği yaptığını hatırlatan Ok, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) CHP’li Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçimden hemen sonra HDP’li belediyeleri ve ilk yurt dışı gezisinde de “PKK’lı Ahmet Kaya’nın” mezarını ziyaret etmesinden duyduğu rahatsızlığı ifade etti.

“Dahası, başkan eşleri ve ihanet sürecinin akil adamlarından Kadir İnanır ile birlikte PKK sevicisi Demirtaş’ın yazdığı kitaptan sergilenen tiyatroyu seyretmeye gitmişlerdir” diyen Ok, parti yönetiminin CHP ile ilişkilerde politikasını değiştirmeyeceğini öğrendiğini kaydetti.

İyi Parti’deki bütün görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini duyuran Ok, Gelecek Partisi’nde ve Ali Babacan’ın kuracağı partide yer almayacağını, bu dönemden sonra da milletvekili adayı olmayacağını kaydetti.

Geçen hafta da İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, partideki görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini açıklamıştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA