GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-02-2020 16:51

“Mahkemeler, darbe iddialarını AK Parti’li gazetecilere sorsunlar”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, darbe iddialarını AK Parti Hükümetine yakın gazetecilerin dile getirdiklerine işaret ederek, “Mahkemeler iktidarın emrinde. Çağırıp sorsunlar; ‘Neden bunları yazıyorsunuz? Bunlarla ilgili bildiğiniz bir şey mi var? Bildiklerinizi bir anlatın’ diye sorsunlar” dedi.

“Mahkemeler, darbe iddialarını AK Parti’li gazetecilere sorsunlar”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP MYK toplantısı devam ederken düzenlediği basın toplantısında, muhabirlerin sorularını cevapladı.

Salıcı, “İktidarın, darbe söylemi üzerinden muhalefeti eleştirmesi”ne dair bir soru üzerine, şu değerlendirmede bulundu:

“Kuş uçsa, Tayyip Erdoğan’ın bilgisi dahilinde oluyor”

“İktidar, muhalefeti darbe söylemi üzerinden eleştirmeye çalışıyorsa, ortada bir garabet vardır. Bu darbe söylemini son günlerde kaleme alanlar kimler? Adalet ve Kalkınma Partili köşe yazarları. Doğrudan onların yönlendirdiği kişiler. Peki, savcılıklar kimin emrinde? Mahkemeler kimin emrinde? İktidarın emrinde. Çağırıp sorsunlar; bakalım nereden kaynaklanıyor bu söylemler. ‘Neden bunları yazıyorsunuz? Bunlarla ilgili bildiğiniz bir şey mi var? Bildiklerinizi bir anlatın’ diye sorsunlar. Devletin bütün kurumları, şu anda iktidarın kontrolünde. Özellikle referandumdan sonra başkanlık sistemine geçildiğinden beri kuş uçsa, Tayyip Erdoğan’ın bilgisi dahilinde oluyor. Dolayısıyla buyursunlar, onlara sorsunlar önce.”

CHP’nin darbelerden mağdur olmuş ve darbelere karşı da göğsünü gere gere karşı çıkmış bir siyasî parti olduğunu vurgulayan Salıcı, “Bizim daha fazla söyleyecek bir sözümüz yok. Bizim durumumuz çok açık bu konuda” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA