Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-02-2020 01:36   Güncelleme : 19-02-2020 03:13

Yiğit Bulut, Gül’ün röportajını darbe iddiaları ile ilişkilendirdi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, Rand Corporation’ın Türkiye Raporu’nda yer aldığını ileri sürdüğü “politik sistemin bir askerî dokunuşla düzeltilmesi” ifadesini, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Karar gazetesine röportaj vermesi ile ilişkilendirerek, “kervanın yola çıktığını gösteriyor” diye yazdı…

Yiğit Bulut, Gül’ün röportajını darbe iddiaları ile ilişkilendirdi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, twitter’da yayınladığı mesajında, şunları kaydetti:

“Çok açık ve net, lafı dolandırmadan yazıyorum:

Bir süre önce HDP-CHP-Akşener tarafından dillendirilmeye başlanan; “parlamenter sisteme kesin dönüş” söylemi, İlker Başbuğ’un TBMM’yi zan altında bırakan sözleri ile yeni bir viraj alırken, Rand Corporation raporu ile “sisteme müdahale” söylemi zirve yaptı.

“Emperyalizm’e tam biat etmiş bir Türkiye” isteyen güçlerin öz evlatlarına yolda “paranın evlâdı TÜSİAD” ve kraliçenin öz evladı Gül’ün de bu sabah katılımı ile “FETÖ’den Gül’e” “silahın gücünden paranın gücüne” bütün unsurlar tamamlandı.

Özellikle kraliçe’nin öz evladının bahçesinin en değerli gül’ü olan şahsın yaptığı “Türkiye’de siyasal İslam çöktü” açıklaması akla geçmişte yaşadığımız “darbe dönemi” açıklamalarını getirdi. Emperyalizm ve değerlerine hizmet eden bütün grupların ve bireylerin üzerinde anlaştığı “Parlamenter sisteme kesin döneceğiz” diye ortaya dökülenlerin üzerinde anlaştığı İngilizce kavram “political system correction by a military touch” yani “politik sistemin düzeltilmesi ama bir askerî dokunuş ile... ”

Daha açık yazayım; yola çıkan “sistem düzeltmesi” kavramına son olarak kraliçenin gül’ünün (gezi kararı açıklanacağı gün ‘yargıya baskı var’ diyerek ama aba altından sopa göstererek) katılması, kervanın yola çıktığını gösteriyor! Hedef çok açık; “politik sistem düzeltmesi” ve “emperyalizme tam biat etmiş bir Türkiye!”

Bunun için aracın seçim olduğunu falan sanmayın; amaç çok açık ve Rand Corporation raporunda açıkça yazıyor; “politik sistemin gerekirse askeri bir dokunuş ile düzeltilmesi, Erdoğan’ın sistem dışına itilmesi ve Türkiye’nin emperyalizme güller içinde eskisi gibi teslim edilmesi!

Sevgili dostlar, hayatımda hiçbir siyasî partiye ilgi duymadım ve bunu da defalarca TV’lerde söyledim. Son 20 yılda da “girdi-girecek” demelerine rağmen asla siyasete girmedim.

Büyük bir istekle Erdoğan’ın emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelesine her anlamda katıldım ve son nefesime kadar bu yoldayım!

Her türlü siyasî görüşten Türk vatandaşlarına ve büyük Türk Milleti’ne sesimi duyurmaya çalışıyorum; bu sabah aniden bahçemizde açan kraliçe gül’ü, bahçede emperyalist planın tamamlandığını ve harekete geçeceklerini gösteriyor...

Türk devletine bağlı bütün vatandaşlarını, büyük Türk Milleti’ni ve Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere bütün millî kurumların vatansever bireylerini; “Türkiye’nin yeniden emperyalizme teslim edilmesi” kumpasına karşı durmaya, bilinçli ve uyanık olmaya davet ediyorum,

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, emperyalizmin kendisine diktiği gömleği yırtmış ve o gömleği bir daha asla ama asla ne pahasına olursa olsun giymeyecektir.

Yaşasın tam bağımsız güçlü büyük cihanşümul Türkiye...”

Erdoğan, Çelik, Kalın, Soylu: Darbe iddiaları doğru değil

Diğer taraftan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, darbe iddialarının hedef saptırmak ve gündem değiştirmeye yönelik asılsız iddialar olduğunu ifade ettiler.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında, “Sanki bir darbe tehlikesi varmış, sanki bir darbe hazırlığı varmış gibi gündemler, Türkiye’yi ana hedeflerinden saptırmaya dönük, Türkiye’nin enerjisini başka alanlara akıtmaya dönük bir yaklaşımdır” dediğini nakletti.

Çelik, “Darbe tartışması, Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise, “Bu tür söylemlerin Türkiye’de hedef saptırmak, vesayet odaklarıyla ve terörle mücadeleyi sulandırmak, gündemi değiştirmekten başka bir faydası olmayacaktır” diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, “Darbe hazırlığı mı var?” diye sorulmasını bile zul kabul edeceğini belirterek, “Şu anda hiçbir kurumumuzda bir vesayet belirtisi ve hareket yoktur. Bu yönde herhangi bir örgütlenme de söz konusu değildir” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA