Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 19-02-2020 03:52

Perinçek: Bahçeli, zaman zaman ABD yörüngesine girebiliyor

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin İYİ Parti ile rekâbeti yüzünden zaman zaman akılcı Türk vatanseverliğinden kopup, ABD yörüngesine girebildiğini ileri sürdü. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman da Perinçek’e tepkisini dile getirirken, “Çin’den Türkiye’ye yayılan ve aşısı bir türlü bulunamayan Doğu Perinçek mikrobu” ifadesini kullandı.

Perinçek: Bahçeli, zaman zaman ABD yörüngesine girebiliyor

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Rusya’nın Komsomolskaya Pravda gazetesinin sorularını cevapladı.

Perinçek, “Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde Rusya'yı Suriye'deki Türk askerlerini öldürmekle suçladı. Böyle bir ifadeyi nasıl değerlendirirsiniz?” sorusuna şöyle cevap verdi:

“Devlet Bahçeli, yakın tarihimizde kritik durumlarda ABD’nin planlarına uyumlu tavırlarıyla ün yaptı. Bununla birlikte AK Parti ile ittifak kurduğu süreçte ABD’nin hedefi de oldu. ABD, Devlet Bahçeli’nin başkanlığındaki MHP’ye operasyon yaptı ve Meral Akşener önderliğindeki grubu kopartarak İYİ Parti’yi kurdurdu. Meral Akşener, Atlantik sistemine sıkı sıkıya bağlıdır ve Türkiye ile Rusya’nın arasını açmaya yönelik siyasetler izliyor. Devlet Bahçeli, İYİ Parti ile rekâbeti yüzünden zaman zaman akılcı Türk vatanseverliğinden kopuyor ve ABD yörüngesine girebiliyor.”

“Çin’den yayılan ve aşısı bulunamayan Doğu Perinçek mikrobu…”

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman da Perinçek’e tepkisini dile getirirken, “Çin’den Türkiye’ye yayılan ve aşısı bir türlü bulunamayan Doğu Perinçek mikrobu” ifadesini kullandı.

MHP’li Büyükataman, twitter’da tepkisini şöyle dile getirdi:

“Çin’den Türkiye’ye yayılan ve aşısı bir türlü bulunamayan Doğu Perinçek mikrobu, yayın politikası belli bir Rus gazetesine Sayın Genel Başkanımız hakkında saçma sapan bir beyanat vererek tarafını bir kez daha belli etmiştir.

23 Nisan’da iki dakikalığına Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturtsanız ülkeyi Çin’in eyaleti yapmaya kalkacak olan bu gayri millî zatın Türk dış politikasına bakışı, gözlerine yapıştırılmış Çin malı çakma gözlüğün gösterdiği gibidir.

Sayın Genel Başkanımız siyasetini Türk milletinin menfaatlerine göre şekillendirir. Bu zerzevat gibi Çin kızar mı, Rusya darılır mı, ABD menfaat elde eder mi diye bakmaz. Türk milletinde karşılığı olmayan bu şahsı ise ücretini öderseniz elinde çiçekle Kandil’e gönderebilirsiniz.

Perinçek denen virüs, Kırım’ın Rusya tarafından işgalinin resmîleşmesi ve bu durumun Türkiye tarafından tanınması için mücadele edecek kadar, vatan ve millet sevgisinden mahrumdur. Mekânı Cennet olsun Neriman Nerimanov, yaşasa idi kendisine bu konuda güzel bir cevap verirdi.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA