Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 02-09-2019 18:45   Güncelleme : 02-09-2019 20:12

İmamoğlu’dan Erdoğan’a: İşten çıkardıklarımızı işe alsın

İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İBB’deki işten çıkarmalar konusunda söylediği “Bizim de yapacaklarımız var” sözünü değerlendirirken, “İşe alacaksa buyursun alsın. Çıkarılanları alırsa ben de mutlu olurum” dedi.

İmamoğlu’dan Erdoğan’a: İşten çıkardıklarımızı işe alsın

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, muhabirlerin sorularını cevaplarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İBB’deki işten çıkarmalar konusunda söylediği “Bizim de yapacaklarımız var” sözünün hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu:

“Ben tabii, Sayın Cumhurbaşkanının hangi imada bulunduğunu anlayamam; çünkü ima uzmanı değilim. Ama ne ifade etti, ‘çıkarılmalarla ilgili bizim de yapacaklarımız var’… Ne yapacaktır? Bilemem yani… İşe alacaksa, buyursun alsın, mutlu olurum. Yani öyle bir şeyse… Aklıma ilk gelen o. Yani bir kuruma işe alacaksa çıkarılanları, alsın; ben de mutlu olurum. ‘Allah razı olsun’ derim. ‘İstihdam yarattı’ derim. Çünkü ülke 30-40 yılın, işsizlik rakamları açısından en acı günlerini yaşıyor. Yani milyonlarca insandan bahsediyoruz ve bunun en acı faturaları İstanbul’da yaşanıyor. Dolayısıyla keşke işe alsa. Değil 2 bin kişi, imayı yorumluyorum sadece, değil 2 bin kişi, 200 bin kişiyi, 2 milyon kişiyi bir anda işe alsa ülkemizin Sayın Cumhurbaşkanı.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA