GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-02-2020 18:02   Güncelleme : 19-02-2020 18:12

Karamollaoğlu: Millet asıl darbeyi ekonomide iktidardan yedi

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, darbe iddialarını değerlendirirken, asıl darbeyi iktidarın ekonomi alanında yaptığını, darbenin milletin kafasına vurulduğunu söyledi. Darbeler karşısındaki tavırlarını da dile getiren Karamollaoğlu, ““Darbe niyetinde olanlar, karşılarında bizi bulurlar” dedi.

Karamollaoğlu: Millet asıl darbeyi ekonomide iktidardan yedi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında, darbe iddialarını da değerlendirdi.

Basın toplantısında “yeni bir darbe hazırlığı yapıldığı” iddialarını da değerlendiren Karamollaoğlu, Türkiye’de ilk defa darbenin gündemde resmen tartışıldığını söyledi.

“Millet asıl darbeyi ekonomide iktidardan yedi”

“Türkiye’de bugüne kadar darbe oldu mu? Darbe bugüne kadar hakikaten oldu ve darbeyi bu iktidar yaptı” diyen Karamollaoğlu, “Nasıl oldu? Bakın, ekonomimizde 4 milyon 396 bin kişi işsiz. 140 milyar lira  faize para ödüyoruz. Bütçemizde 123 milyar lira açık var. Bu nedir? Ekonomik darbe. Kime vuruldu? Milletin kafasına vuruldu” diye konuştu.

Başta Suriye konusu olmak üzere dış politikada atılan yanlış adımlar sebebiyle de Türkiye’nin içinden çıkılamayacak şekilde bir darbe yediğini ifade eden Karamollaoğlu, adalet sisteminin de güçlünün korunduğu, mazlumun ezildiği en büyük ahlâkî darbeyi yemiş durumda olduğunu söyledi. Karamollaoğlu, “Bu da bu gece yeniden tescil edildi” dedi.

Karamollaoğlu, “Şimdi siz, tutacaksınız, “Türkiye’de askerî bir darbe olacak mı, olmayacak mı?” Yahu bu, açık oturumlarda konuşulacak, açık oturumlarda karar verilecek bir şey değil ki. Eğer birileri darbe yapma niyetindeyse, sen konuşsan da konuşmasan da darbeyi yaparlar; ama bugün bu millet, ekonomide de, dış politikada da, adalet mekanizmasında da darbeyi doğrudan doğruya iktidardan yiyor. Ama bunu görmek istemiyorlar. Haberlere baktığınız zaman, havuz medyasının sadece umut dağıttığını ama hiç faydalı bir şeyi de söyleyemediğini görüyoruz ve milletimiz, ne yazık ki bu darbelerden dolayı kan ağlamaktadır.”

“Darbe niyetinde olanlar, karşılarında bizi bulurlar”

Konuşmasında darbeye karşı tavrını da dile getiren Karamollaoğlu, bu konuda da şunları söyledi:

“Herkes bilmeli ki, bu milletin iradesine hukuksuz şekilde müdahale etmek niyetinde olan kim varsa, karşısında bizi, camiamızı, anlayışımızı bulur. Biz, 15 Temmuz gecesinde, ondan önce de ondan sonra da bu duruşumuzu net bir şekilde ortaya koyduk. Birileri, sokaklardan uzak durup, ‘Hangi taraf galip gelir acaba?’ diye beklentinin içindeyken, bizim insanlarımız, sokaklara çıktılar. Birçok yaralanan insanımız oldu; şehit düşen kardeşlerimiz oldu. Bizim darbeler karşısındaki tutumumuz, budur; böyle de bilinmelidir. Eğer bir darbe şüphesi hakikaten varsa, bu ülkenin ilgili kurumları, üzerlerine düşen görevleri bir an önce yerine getirmeli, bu şüpheyi ortadan kaldırmalı, bertaraf etmelidir. ‘Bu söylentiler, milletimizin dikkatini maruz kaldığı sıkıntılardan bir nebze uzaklaştırabilmek için ortaya atılıyor’ intibaını doğuruyor bizde. Böyle bir intiba doğmamalı aslında; çünkü sıkıntılar, hakikaten dayanılamayacak bir noktaya geldi. Bugün istesek de istemesek de maalesef her hafta dile getirmeden geçemiyoruz; milletimizin en önemli gündem maddesi, ekonomi olmaya devam ediyor.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA