SİYASET
Giriş Tarihi : 20-02-2020 19:29   Güncelleme : 20-02-2020 19:46

Shaari’den Karamollaoğlu’na D-8 ziyareti

D-8 Genel Sekreteri Dato Ku Jaafar Ku Shaari, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Shaari’den Karamollaoğlu’na D-8 ziyareti

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, D-8 Genel Sekreteri Dato Ku Jaafar Ku Shaari ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Dün Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin (ESAM) Çarşamba Konferansları’na katılarak “D8 Potansiyeli: Fırsatlar ve Zorluklar” başlıklı bir konferans veren D-8 Genel Sekreteri Dato Ku Jaafar Ku Shaari, beraberindeki heyetle birlikte, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret etti.

Gelişmekte Olan 8 ülke (D-8) teşkilatının çalışmaları hakkında bilgi veren Dato Ku Jaafar Ku Shaari, Karamollaoğlu’na D-8 ülkelerinin işaretlendiği ahşap harita hediye etti.

D-8’in kuruluşu

D-8, Refah-Yol Hükümeti’nin Başbakanı Necmettin Erbakan’ın öncülüğünde, 15 Ekim 1996’da Çırağan Sarayı’nda alınan bir kararla, 15 Haziran 1997’de kurulmuştu.

Erbakan, başlangıçta Türkiye, Pakistan, Bangladeş, Mısır, Nijerya, İran, Endonezya ve Malezya’dan oluşan D-8’in daha sonraki aşamalarda D-60 ve D-160 şeklinde genişletilmesini planlamıştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA