Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-02-2020 05:02   Güncelleme : 21-02-2020 05:16

Erozan: Kaç tane gözlem noktası kaldığını söyletmeyin bana!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Emekli Büyükelçi Ahmet Kamil Erozan, Suriye’de Türk Silahlı Kuvvetlerinin, iddia edildiği gibi 12 gözlem noktası olmadığını ileri sürdü.

Erozan: Kaç tane gözlem noktası kaldığını söyletmeyin bana!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Emekli Büyükelçi Ahmet Kamil Erozan, Biz10 TV’de yayınlanan Zeynep Uzun’un sorularını cevapladı.

Suriye-İdlib meselesini değerlendiren Erozan, “ ‘Gözlem noktası kaç tane kaldı?’yı söyletmeyin bana” dedi. “Kaç tane kaldı?” sorusuna karşılık, “Söylemem; söyleyemem çünkü. Devlet sırrı… Ama üzücü.” dedi.

“Şu an bizim orada 12 tane gözlem noktamız yok mu İdlib’de?” sorusuna Erozan, “Yok” diye karşılık verdi. Tekrar “Kaç tane gözlem noktamız var?” diye sorulması üzerine yine “Söyleyemem” cevabını veren Erozan, sunucu Zeynep Uzun’un “Ama şimdi böyle bir iddia ortaya atıyorsanız devamının da gelmesi gerekmez mi?” sorusu üzerine, “Yarısından azı var” dedi. Uzun’un “Basına yansıdığı gibi değil o zaman” ifadesi üzerine Erozan, şöyle konuştu:

“Değil tabi. Ben, şundan ıstırap çekiyorum: Şöyle bir şey vardır; ‘Orada bir köy var uzakta / O köy, bizim köyümüzdür’ diye. Çocukluğunuzda bunu duymuş olabilirsiniz. İdlib’deki durum ne, biliyor musunuz? Orada bir gözlem noktası var uzakta; o gözlem noktası, bizim gözlem noktamızdır. Ama nerede o gözlem noktası, biliyor musunuz? Ateş hattının 15-20, 30 kilometre gerisinde. Bir dağ başında Mehmetçik duruyor. Benim içim sızlıyor. (Gözleri doluyor.)”

Erozan, İdlib’de 13 askerin şehit olduğunun hatırlatılması üzerine de “Ne uğruna? Bir millî politika olduğunu sanmıyorum ben” dedi. Erozan, iktidarın Suriye ve Libya’da mezhepsel tavır aldığını ileri sürdü. Erozan, Türkiye’nin boz ayı Amerika ile kutup ayısı Rusya arasında sıkışmış vaziyette olduğunu söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA