GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-02-2020 06:33

Kavala 2019’da tahmin etmiş: Tahliye, çıkacağım anlamına gelmiyor

Gezi Parkı davasında hakkında önce beraat kararı verilip, aynı gün başka bir davadan gözaltı kararı verildikten sonra tekrar tutuklanan Osman Kavala, 2019 yılında, “Herhalde bir vakitte benim için de tahliye kararı verilecek; ancak bu karar, cezaevinden çıkacağım anlamına gelmiyor” demişti.

Kavala 2019’da tahmin etmiş: Tahliye, çıkacağım anlamına gelmiyor

Gazeteci Şirin Payzın’ın hapishaneye gönderdiği soruları yazılı olarak cevaplayan Osman Kavala, 16 Temmuz 2019 tarihinde T24’de yayınlanan röportajında, “Davanın bundan sonra nasıl ilerleyeceğini düşünüyorsunuz? Beklentiniz nedir?” sorusunu şöyle cevaplamıştı:

“Beklentim, elbette, tüm yargılananların üzerlerine atılan suçlardan beraat edecekleri. Buna kesin gözüyle bakıyorum. İddianamedeki kurgunun, ipe sapa gelir bir hali yok. Herhalde bir vakitte benim için de tahliye kararı verilecek; ancak bu karar, cezaevinden çıkacağım anlamına gelmiyor. Tutuklanmamdan sonra, hiçbir temeli olmayan 15 Temmuz darbe girişimine destek suçlaması, ayrı bir soruşturma dosyası olarak muhafaza edilmiş ve tutuklama kararım tuhaf bir biçimde iki dosya arasında paylaştırılmış. Bu ikinci dosya hakkında hiçbir bilgiye sahip değiliz. 20 aydır iddianamesi ortaya çıkmadı.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA