GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-02-2020 19:28   Güncelleme : 28-02-2020 20:33

TBMM, İdlib için salı günü toplanacak

TBMM Başkanı Şentop, 33 askerin şehit olduğu İdlib’deki durum hakkında yapılması talep edilen kapalı oturumun salı günü yapılacağını bildirdi.

TBMM, İdlib için salı günü toplanacak

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısı sırasında yaptığı basın açıklamasında, “Türk ordusu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ordusudur. Onlarca şehidimiz varken TBMM’nin buna sessiz kalmasını beklemememiz gerekir. Bu nedenle CHP olarak, konuyu görüşmek üzere, yarın TBMM’yi kapalı oturumla toplantıya çağırıyoruz” dedi.

Öztrak’ın çağrısının ardından AK Parti Grup Başkanı Bostancı, salı günü TBMM’de kapalı oturum yapılmasını ve Milli Savunma Bakanının Meclisi bilgilendirmesini teklif edeceklerini bildirdi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da, yaptığı açıklamada, “Salı günü, hem verilecek bilgilerin niceliği hem de niteliği bakımından Meclisimizi daha çok tatmin edecek bir görüşmenin yapılabileceğine dair kanaatim var” dedi.

Şentop, açıklamasında şunları kaydetti:

“Dün itibariyle İdlib’de bölgede 33 şehidimiz var 32 vatan evladımız yaralı. Milletimizin ciğerini dağlayan bir olay, şehitlerimiz. Geceden beri ben de takip ediyorum bilgileri. Türk Silahlı Kuvvetleri, bu saldırıyı gerçekleştiren rejim güçlerine karşı büyük operasyonlar gerçekleştirdiler. Bunlar devam ediyor. Biz bölgede gerginliğin tırmanmaması için gerekeni yapıyoruz.

CHP tarafından Meclis’in olağan üstü toplantıya çağrılması ile ilgili talepte bulunuldu. Meclis’teki milletvekili tam sayısının 5’te biri milletvekili bunu talep edebiliyor. Yarın verimli bir sonuç alınamayacağı için genel kurulu toplantıya çağıramayacağım. Salı günü, hem verilecek bilgilerin niceliği hem de niteliği bakımından meclisimizi daha çok tatmin edecek bir görüşmenin yapılabileceğine dair kanaatim var.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA