SİYASET
Giriş Tarihi : 29-02-2020 01:57

HDP, ortak bildiriye neden imza atmadığını açıkladı

HDP Grup Başkanvekilleri tarafından yapılan açıklamada, “İdlib felâketini, bütün siyasî sorumluluğu taşıyanlarla beraber kınamayı uygun görmüyoruz” denildi.

HDP, ortak bildiriye neden imza atmadığını açıkladı

İdlib’te Türk askerlerine düzenlenen hava saldırısında 33 askerin şehit olması konusunda TBMM’de grubu bulunan 4 siyasi parti ortak bildiri yayımladı. HDP ise, Mecliste grubu bulunmasına rağmen bildiriye imza atmadı.

HDP Grup Başkanvekilleri Fatma Kurtulan ve Saruhan Oluç, ortak bildiriye neden imza atmadıklarını şu ifadelerle açıkladılar:

“Suriye’deki yanlış politikaların sahibi olan iktidar ittifakı ile hiçbir şey olmamış gibi İdlib felaketini birlikte kınamayı doğru bulmuyoruz. Hayatını kaybeden, İdlib topraklarına düşen her gencimiz için çok üzgünüz, onlara rahmet ve ailelerine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Ama bunu bütün siyasi sorumluluğu taşıyanlarla beraber yapmayı uygun görmüyoruz.

Meclis bütün taleplere rağmen olağanüstü toplanmıyor, olağan bir durumla karşı karşıyaymışız gibi davranılıyor; İdlib felaketini toplumun gözü önünde ve açıkça tartışmıyor; giderek ağırlaşan bedellerin hesabını sormaya yanaşmıyor; ama onun yerine partiler ortak kınama bildirisi yayınlıyor. Bu, samimiyetten tamamen uzak bir tutumdur.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA